Prvenstvo Srbije: Zvezdi pripao derbi u Novom Sadu, četiri gola Zubrickog i šest asistencija Buhkina

Novosadski ljubitelji hokeja imali su u sredu priliku da posmatraju duel dve prvoplasirane ekipe na tabeli. Treći ovosezonski susret novosadskih i beogradskih "crveno-belih", Vojvodine i Crvene zvezde, nije, međutim, doneo željenu neizvesnost. Domaćin je uspeo da odoli timu Nenada Milinkovića do sredine susreta, ali je golovima Aleksandra Zubrickog u 33. i 37. do tada aktivnih 1:3 za domaćina pretvorio u kapitalnu prednost od četiri gola za beogradski sastav. Ruski internacionalac je pružio još jednu izvanrednu partiju i pokazao da je trenutno dominantan napadač u srpskom hokeju. Sa čak četiri pogotka i jednom asistencijom predvodio je Zvezdu do sedme uzastopne pobede u šampionatu i stigao do brojke od čak 19 pogodaka na samo sedam odigranih susreta, dok se sa 31 poenom nalazi i na prvom mestu liste najboljih poentera lige i drugog asistenta (12A).

Na ovoj poslednjoj listi Zubricki više praktično ne može da ugrozi saigrača Mihaila Buhkina koji je ostavio možda najjupečatljiviji utisak na ovom susretu, iako nije postigao nijedan gol. Beloruski napadač je u tek svom petom meču u sezoni uspeo da zabeleži čak šest asistencija i stigne do brojke od čak 20 dodavanja u sezoni, a sa devet golova trenutno je drugi strelac lige, pa će ova dvojica hokejaša praktično do kraja ligaškog dela takmičenja voditi svoju "bitku" za nezvanično zvanje najboljeg pojedinca šampionata.

Osim dvojice internacionalaca, po jedan gol i asistenciju u timu Crvene zvezde zabeležio je mladi reprezentativac Vojin Dragović, dok su se u strelce upisali i drugi Zvezdin Belorus, bek Evgeni Leonov, kao i Ivan Glavonjić. S druge strane, u ekipi Gorana Ristića u strelce su se upisali Srđan Ekmeščić i Dimitrije Nadaški, dok je nekadašnji reprezentativac Miloš Babić uz postignut gol imao i jednu asistenciju.

Na žalost domaće publike koja se nadala neizvesnijem derbiju, gosti iz Beograda su već posle sedam minuta igre imali prednost od dva gola, posle pogodaka Vojina Dragovića u "pauer pleju" u petom minutu i Aleksandra Zubrickog. Ipak, Vojvodina uspeva da uzvrati u 13. minutu, ali je u poslednjem minutu prvog dela igre Zubricki vratio umirujuću prednost Zvezdi. Nastavak igre doneo je mnogo nervoze koja je vrhunac doživela u 29. minutu kada su u otvoren klinč ušli Nikola Jerković kod domaćina, odnosno ruski bek Mark Soljankin-Pasternak kod gostujućeg sastava, koji su posle otvorene tuče dobili kaznu igre, zbog koje će sigurno propustiti po jedan naredni meč svojih ekipa.

To je ipak bio samo uvod u veliki broj isključenja u nastavku. Prilično izražena nedisciplina kod obe ekipe rezultirala je sa čak 63 minuta kazni za Vojvodinu i 51 za goste. U takvoj igri bolje se snašla gostujuća ekipa koja je u 33. minutu drugi put realizovala "pauer plej" trećim golom Aleksandra Zubrickog. Pet minuta delovalo je da je sve rešeno, jer je i Evgeni Leonov pogodio mrežu odličnog Stefana Stankovića (ukupno 28 odbrana) za velikih 1:5. Kakvu-takvu nadu domaćem timu pred poslednji period igre doneo je Dimitrije Nadaški koji je 40 sekundi pre poslednjeg odmora savladao Jovana Fehera (24 odbrane).

Ipak, Vojvodinu je nekoliko vezanih kazni u prvoj polovini trećeg perioda (od čega dve uzastopne zbog šest igrača na ledu) onemogućilo da ozbiljnije pripreti rivalu, iako su se dlanovi domaćih navijača sigurno zagrejali posle gola Miloša Babića u 47. minutu za smanjenje rezultata na 3:5. To je međutim bilo sve od Novosađana, a neizvesnost je definitivno otklonjena na izmaku 51. minuta, kada je Zubricki svojim četvrtim golom, trećim Zvezdinim sa igračem više, obezbedio trijumf gostima, da bi se stotinak sekundi pre kraja utakmice i Ivan Glavonjić upisao u strelce i doneo beogradskoj ekipi i treći trijumf u sezoni nad Vojvodinom.

Ovim trijumfom Zvezda je praktično obezbedila prvo mesto u ligaškom delu takmičenja, a da to učini i matematički neophodno joj je da u preostala četiri susreta osvoji dva boda. Priliku za to "Crveno-beli" će imati priliku već u subotu od 17.30 časova kada u ledenoj dvorani "Pionir" dočekuju raspoloženi NS Stars. Dan kasnije Partizan će ugostiti Vojvodinu u meču koji će gotovo izvesno odlučiti koja će ekipa zauzeti drugo mesto mesto pred start plej-ofa. Taj meč takođe se igra u ledenoj dvorani "Pionir" od 17.30 časova.