DP Slovenije: Trijumf Zvezdinih kadeta u Kranju, pobeda i poraz najmlađih na gostovanju u Austriji

Kadetska selekcija Crvene zvezde (igrači uzrasta do 16 godina) zabeležila je četvrtu uzatopnu pobedu u okviru slovenačkog hokejaškog šampionata. "Crveno-beli" u nedelju su gostovali u dvorani "Zlato polje" u Kranju i savladali domaći Triglav rezultatom 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). U veoma tvrdoj utakmici slovenački klub je imao inicijativu tokom najvećeg dela meča (odnos šuteva 31-18), budući da je Zvezda povela već posle 25 sekundi igre golom Antonija Bogdanovića, da bi u nastavku ekipa Jovice Rusa na čelu sa izuzetno raspoloženim Aleksandrom Avramovićem (ukupno 30 odbrana) delovala izvanredno i odlično osujećivala pokušaje domaćina, da bi gol Marka Dragovića (asistencije Bogdanović i Vdović) na startu poslednjeg perioda potpuno šokirao domaćina. Jedanaest minuta pre kraja Triglav je uspeo da smanji rezultat preko Gala Žagara , ali je tri minuta pre poslednje sirene svojim drugim golom Marko Dragović završio akciju Strahinje Vdovića i Đorđa Stojsavljevića i potvrdio trijumf kojim je ekipa Crvene zvezde ostala u trci za visok plasman pred plej-of. Beograđani su pet utakmica pre kraja ligaškog dela peti na tabeli sa 29 bodova, 12 manje uz četiri utakmice manje od prvoplasirane ekipe Mladi Jesenice, a u slučaju povoljnih rezultata u završnim mečevima, teoretski bi mogli da se domognu čak i druge pozicije.

Mlađi pioniri Zvezde (U14) tokom vikenda su boravili u asutrijskom Filahu u kojem su odigrali dve ekipe protiv domaćeg VSV-a i zabeležili polovičan učinak. Tim Vukašina Stevića u subotu je poražen od domaćina rezultatom 9:6, da bi se dan kasnije revanširali Filaheru pobedom od 8:4. Prvi meč imao je gotovo nestvaran tok, budući da je posle 1:1 posle prve trećine i 3:3 posle 20 minuta igre, Zvezda je sa tri uzastopna gola stigla do 6:3, međutim u pslednjem periodu doživela je pravi krah, pošto je domaćin poslednji period dobio sa čak 6:0, za konačan trijumf i tri boda. Relja Milošević odigrao je sjajan meč sa dva gola i dve asistencije, dok je dvostruki sttelac bio i kapiten Kosta Mladenović. Odličan je bio i Nikola Urošević sa golom i dve asistencije, dok je Andreja Popović imao po jedan gol i upisano dodavanje za pogodak.

Zanimljiv duel viđen je i dan kasnije. Ponovo je viđena neizvesnost do rezultata 3:3, da bi potom Zvezda ponovo vezala tri gola za vođstvo od 6:3 u 25. minutu. Ipak, "Crveno-beli" ovog puta nisu dozvolili preokret, pa su posle gola VSV-a u 28. minutu do kraja uzvratili sa još dva pogotka za važnu pobedu na teškom gostovanju. Ponovo je sjajan bio kapiten Kosta Mladenović sa tri gola i asistencijom, a odličnu podršku imao je u Lazaru Laloševiću koji je uz dva gola upisao tri dodavanja za golove saigrača. Još raspoloženiji za timsku igru bio je Andreja Popović koji je čak četiri puta "podelio" saigračima pakove za pogotke, među kojima je bila i Valentina Vrhoci koja je uz postignut gol upisala i asistenciju, dok se u listu strelaca upisao i Relja Milošević. Posle ove pobede Zvezda se nalazi na šestoj poziciji u konkurenciji 11 timova, sa 27 bodova iz 16 utakmica.