PS u inlajnu: Pirati neporaženi i posle drugog turnira, Spartaka poluvreme delilo od stoprocentnog učinka

Drugi od pet planiranih turnira Prvenstva Srbije u inlajn hokeju u sezoni 2017. okupio je četiri od sedam klubova učesnika. Jedna od najvećih slava Đurđevdan sprečila je hokejaše Vojvodine i Crvene zvezde da, usled manjka igrača u sastavu, nastupe na ovomu turniru, pa su odložene sve utakmice beogradskih i novosadskih "crveno-belih", pa tako i dueli Partizana sa ova dva kluba. Drugi turnir u sezoni doneo je dve nove pobede lidera Pirata, ali i dva poraza u prvoj rundi neporaženih Belih orlova, kao i odlične partije Spartaka. Subotičani su u prvom meču dana naneli Belim orlovima prvi poraz u sezoni rezultatom 4:2, da bi potom u duelu sa Vitezom nadoknadili četiri gola zaostatka iz prve četvrtine i na kraju slavili rezultatom 8:7. Sjajni su u tom duelu bili Srđan Dakić sa tri gola i asistencijom, odnosno Andrej Cvik sa dva gola i Uroš Brestovac koji je uz gol imao i dve asistencije. Na drugoj strani, nedovoljni za trijumf "Vitezova" bili su Nebojša Banović sa tri pogotka, odnosno Bogdan Janković koji se dva puta upisao u strelce.

Čak 15 golova: Duel hokejaša Viteza i SpartakaFoto: SHLS

Između dva pomenuta susreta odigran je rezultatski najmanje interesantan meč u dosadašnjem toku šampionata. Sudeći po rezultatima prve runde, u duelu dve ekipe koje ove sezone debituju u domaćem šampionatu očekivala se jedna od najneizvesnijih utakmica sezone, ali je iskusan tim Pirata već posle prvih deset minuta imao pet golova viška, da bi do kraja susreta do vrha napunio mrežu Belih orlova i slavio sa ubedljivih 11:0. Veoma nadahnutu partiju pružio je Luka Sibinović sa čak četiri gola i dve asistencije, dok su se po dva puta u strelce upisali Vladimir Ljutovac, Dušan Janković (obojica po dve asistencije) i Nemanja Nikolić, a jedan gol bio je delo Marka Crnoglavca.

Najzanimljiviji meč dana viđen je na njegovom zatvaranju. Veoma raspoloženi hokejaši Spartaka su na polovini utakmice protiv Pirata imali dva gola prednosti pogocima mladog Denisa Katančića, ali je u trećem periodu Nemanja Nikolić vodio tim Pirata do preokreta sa dva gola i asistencijom za nepunih pet minuta igre, da bi Uroš Brestovac krajem iste deonice doneo Subotičanima poravnanje rezultata (3:3) posle asistencije Dakića. Kako u poslednjih deset minuta nije bilo golova, pobednika je morala da odluči penal serija. Sjajni Katančić doneo je Spartaku prednost, da bi i Nikolić bio precizan na drugoj strani. Adam Lošonci nije uspeo da matira Arsenija Rankovića, a Pavle Ogrizović pogodio je za prednost i pobedu Pirata, pošto je Ranković zaustavio udarac i Srđana Subotića, pa su Pirati uzeli bod više u ovom susretu.

Prvenstvo Srbije nastavlja se utakmicama trećeg turnira koji je na programu kroz dve sedmice.

Prvenstvo Srbije u inlajn hokeju za 2017. godinu

Rezultati mečeva drugog turnira – 6. maj (hala "Crna rupa", Zvezdara, Beograd):

IHK Partizan – HK Vojvodina (nije odigrano)RKU Beli orlovi – HK Spartak 2:4 (0:0, 1:1, 0:1, 1:2)SKHL Crvena zvezda – IHK Partizan (nije odigrano)RKU Beli orlovi – IHK Pirati 0:11 (0:5, 0:2, 0:4, 0:0)HK Vitez – HK Spartak 7:8 (4:0, 0:3, 2:3, 1:2)SKHL Crvena zvezda – HK Vojvodina (nije odigrano)IHK Pirati – HK Spartak 4:3 pen. (0:0, 0:2, 3:1, 0:0 – 1:0)HK Vitez – HK Vojvodina (nije odigrano)