PS u inlajnu: Pirati nastavili s pobedama, šampion se sa tri trijumfa približio vrhu

Treći od pet planiranih turnira Prvenstva Srbije u inlajn hokeju u sezoni 2017. doneo je čak osam mečeva, čak 104 pogotka (u proseku 13 po utakmici) i mnogo zanimljivog hokeja. Lider posle prva dva turnira, ekipa Pirata nastavila je da niže pobede, pa je trijumfima nad Vojvodinom (11:2) i Belim orlovima (12:3) stigla do sedmog trijumfa u isto toliko mečeva u šampionatu. U oba susreta blistali su Marko Brkušanin i Nemanja Nikolić. Prvi je protiv Novosađana zabeležio četiri gola i asistenciju, a potom dodao još dva gola i tri dodavanja protiv "Orlova", dok je sjajan bio Nikolić sa "het-trikom" i dve asistencije u prvom, odnosno četiri postignuta gola u sedmom trijumfu u sezoni protiv Belih orlova.

Sjajan dan imali su i hokejaši Crvene zvezde, koji predstavljaju malo iznenađenje trećeg turnira. Posle tri poraza u uvodnoj rundi i propuštenog prethodnog turnira, beogradski "crveno-beli" zabeležili su dve vredne pobede kojima su stigli na peto mesto na tabeli i tako začelje prepustili Vojvodini od koje su u direktnom duelu bili bolji rezultatom 5:2, dok su potom iznenadili drugoplasirani tim na tabeli, subotički Spartak (5:4). Zvezda je do trijumfa nad novosadskim "crveno-belima" stigli zahvaljujući po dva gola raspoloženih Mihala Danijela i Ivana Glavonjića, kao i razigravanjima Marka Dragovića koji je imao tri asistencije. Duel sa Subotičanima ekipa Crvene zvezde je dobila posle zaostatka od 3:1 na poluvremenu i tri vezana gola u trećoj četvrtini, što Spartak nije uspeo da nadoknadi u poslednjih deset minuta, čak ni uz pomoć sjajnog Igora Šljapića koji je zabeležio "het-trik". Marko Dragović je bio dvostruki strelac uz asistenciju, a dva gola postigao je i Božidar ignjatović, od kojih je drugi u "šort hendu" pet minuta pre kraja praktično obezbedio trijumf Beograđanima koji su tada poveli sa 5:3.

""Iznenađenje trećeg turnira: Crvena zvezda sa dve pobede prepustila "fenjer" VojvodiniFoto: SHLS

Najbolji dan, međutim, imao je aktuelni šampion Partizan. "Crno-beli" su odigrali izuzetno efikasno i na tri susreta postigli čak 35 golova. Partizan je u uvodnom meču dana nadigrao Bele orlove rezultatom 13:3, potom u veoma neizvesnom duelu bio bolji od Viteza (7:6) koji je čak četiri puta vodio, da bi bodove ispustio faktički u poslednja dva minuta kada je aktuelni šampion stigao do prednosti od 7:5, da bi subotnji program zatvorio novim ubedljivim trijumfom, ovog puta nad Vojvodinom rezultatom 15:7. U sva tri meča blistao je hrvatski reprezentativac Ivan Janković koji je postigao čak 22 pogotka! Janković je postigao čak osam od 13 golova Partizana u duelu sa Belim orlovima, pet u trijumfu nad "Vitezovima" i nestvarnih devet golova i dve asistencije protiv od ove runde poslednje plasirane Vojvodine koja posle pet odigranih mečeva i dva turnira (ni Novosađani nisu igrali na drugom turniru sezone) nema nijedan bod.

""Najbolji pojedinac trećeg turnira: Ivanu Jankoviću jedan gol nedostajao za dvocifren golgeterski učinakFoto: SHLS

Na tabeli vode Pirati sa 20 osvjenih bodova ispred Spartaka koji je pobedom nad vicešampionom Vitezom rezultatom 6:3 sačuvao drugo mesto na tabeli, dok su "Vitezovi" pretposlednji sa samo tri boda posle pet odigranih utakmica. Dva gola u pobedi subotičkog tima postigao je Uroš Brestovac, dok je tri poena (jedan gol i dve asistencije) zabeležio Srđan Subotić.

Četvrti turnir Prvenstva Srbije na programu je 3. juna, ali bi već naredne sedmice, tačnije 27. maja, trebalo da budu odigrani ranije odloženi meč prve dve runde.

Prvenstvo Srbije u inlajn hokeju za 2017. godinu

Rezultati mečeva trećeg turnira – 20. maj (hala "Crna rupa", Zvezdara, Beograd):

RKU Beli orlovi – IHK Partizan 3:13 (1:3, 0:4, 2:2, 0:4)HK Vitez – HK Spartak 3:6 (1:1, 1:2, 0:0, 1:3)IHK Pirati – HK Vojvodina 11:2 (1:1, 2:0, 6:0,2:1)HK Vitez – IHK Partizan 6:7 (1:1, 1:1, 1:1, 3:4)RKU Beli orlovi – IHK Pirati 3:12 (2:3, 0:3, 0:3, 1:3)SKHL Crvena zvezda – HK Vojvodina 5:2 (0:1, 1:0, 3:0, 1:1)SKHL Crvena zvezda – HK Spartak 5:4 (0:1, 1:2, 3:0, 1:1)IHK Partizan – HK Vojvodina 15:7 (7:0, 5:3, 3:2, 0:2)