IHL U19: Crveno-beli poraženi od Jesenica

Juniori Crvene zvezde još jednom nisu uspeli da dobar start meča u IHL šampionatu pretvore u pobedu, posle vođstva od 2:1 izgubili su 5:2.

Hidra Jesenice – Crvena zvezda 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Ledena dvorana „Podmežkala“. Gledelaca: 100. Sudije: M. Bulovec, G. Markizeti. G. Franc. Strelci: 1:0 Gašper Šmid (11:41), 1:1 Marko Dragović (25:35), 1:2 Marko Mlađenović (34:58), 2:2 Lovro Kumanović (39:14), 3:2 Miha Krmelj (47:05), 4:2 Miha Krmelj (50:41), 5:2 Anže Podrekar (57:32). Isključenja: Jesenice 4+10, Crvena zvezda 12 minuta.

JESENICE: Panjtar, Avsenek, Baloh, Brun Rauh, Dobravec, Finžgar, Gasar, Jakupović, Krmelj, Kumanović, Lesničar, Mašič, Oblak, Podrekar, Potočar, Rijavec, Škof, Šmid, Zor.

CRVENA ZVEZDA: Biton, Bodiš, Ajduković, Dinić, Dragović, Golubović, Gvozdenović, Jeremić, Kravljanac, Mašić, Milosavljević, Mitrović, Mlađenović, Nikolić, Popović, Ranković, Stanković, Stojanović, Tarakan, Vdović.

Crveno-beli su u Jesenice otputovali u punom sastavu, ali ni to nije bilo dovoljno da savladaju drugoplasiranu ekipu u šampionatu. Domaćini su poveli golom Gašpera Šmida u prvoj trećini, ali su u nastavku Beograđani golovima Marka Dragovića i Marka Mlađenovića uspeli da preokrenu. Ipak, ni stalni napadi, ni dobra odbrana nisu uspeli da zaustave zahuhtale domaćine. Lovro Kumanović izjednačio je 45 sekundi pre drugog odmora, pa je poslednja trećina bila „biti ili ne biti“.

Umor od puta, ali i izuzetno težak meč protiv Vojvodine koji su u subotu igrali hokejaši koji su u sastavu seniorskog tima, učinili su svoje, noge su se zaledile, a domaćini su u mrežu Nila Bitona spakovali još tri paka za konačnih 5:2.