IHL U19: Vdović za pobedu Zvezde u Kranju

Juniori Crvene zvezde odigrali su tri utakmice regionalnog IHL šampionata za igrače do19 godina. U Zagrebu su pobedili Mladost 7:4 (2:1, 2:2, 3:1), a u Kranju su protiv Triglava upisali pobedu i poraz. Do kraja prvog dela prvenstva ostao je još meč u Zagrebu protiv Mladosti i duel sa Slavijom koji je pod znakom pitanja.

U Zagrebu je Zvezda povela golom Marka Mladenovića, ali vrlo brzo su domaćini izjednačili i koliko god da su crveno-beli postizali golove, oklopnici Mladosti biti su im za petama uzvraćajući cepanje mreže Nila Bitona. Sve do 48. minuta kad je drugi gol Mladenovića doneo 6:4, a Marko Dragović i treći put savladao Juricu Krasića za konačnih 7:4.

Strelci: 0:1 Marko Mladenović (7:46), 1:1 Nikola Kramarić (12:57), 1:2 Marko Dragović (14:28), 2:2 Nikola Kramarić (20:16), 2:3 Aleksa Gvozdenović (33:08), 2:4 Mateja Popović (35:00), 3:4 Lovro Hanžek (38:14), 3:5 Marko Dragović (44:44), 4:5 Nikola Kramarić (47:04), 4:6 Marko Mladenović (47:53), 4:7 Marko Dragović (58:19).

Dvomeč u Kranju doneo je još tri boda Crvenoj zvezdi i šesto mesto u šampionatu. Pri meč izgubili su Beograđani 3:1 (0:1, 2:0, 1:0), a jedini strelac bio je Mateja Popović.

Strelci: 0:1 Mateja Popović (7:10), 1:1 Nik Mravlje Lombar (29:18), 2:1 Jure Jelar (34:25), 1:3 Martin Jazbec (58:53).

U nedelju je već bilo mnogo lakše, na ledu je neverovatn bio StrahinjaVdović koji je tri puta pocepao mrežu domaćina. Beograđani su poveli golom Popovića u 10. minutu, Martin Jazbec je izjednačio početkom druge trećine, a onda je proradio ubitačni šut Vdovića i do odlaska na drugi odmor Zvezda je vodila 4:1. U poslednjoj trećini u strelce se upisao i Sava Stanković, a sve što su oklopnici Triglava uspeli da urade jeste da ublaže poraz golom Nika Mravlje Lombara u 46. minutu.

Strelci: 0:1 Mateja Popović (9:38),1:1 Martin Jazbec (23:15), 1:2 Strahinja Vdović (27:34), 1:3 Mateja Popović (34:47), 1:4 Strahinja Vdović (35:58), 1:5 Sava Stanković (41:55), 2:5 Nik Mravlje Lombar (45:46), 2:6 Strahinja Vdović (58:02).

Poslednji meč u prvom delu šampionata juniori Crvene zvezde igraju 25.02 u Zagrebu protiv Mladosti, a zaostala susret sa Slavijom Junir epilog će najverovatnije dobiti za zelenim stolom jer Ljubljančani ne mogu da nađu termin za odigravanje utakmice.

Plej-of  počinje prvog marta, Zvezda putuje u Sloveniju, a da li će protivnik biti Slavija ili Bled odlučiće poslednji mečevi šampionata.