Još jedan poraz od Ferencvaroši

Gosti iz Budimpešte još jednom su slavili u ledenoj dvorani „Pionir“, iako je naš nacionalni tim odigrao znatno bolje u odnosu na meč igran dan ranije (2:8), naročito u prvom i trećem periodu u kojima je naša selekcija bila ravnopravan rival.

Srpski „oklopnici“ su poveli golom mladog Nikole Lazarevića na startu susreta, ali su gosti sa dva pogotka za tridesetak sekundi u 14. minutu stigli do preokreta. Ipak, Dimitrije Filipović je samo dva minuta kasnije doneo izjednačenje našem timu.

Nažalost, „orlovi“ su u drugom periodu značajno pali, a iskusni tim iz Budimpešte je već na sredini meča vodio sa 5:2, da bi do kraja druge trećine stigao do velika četiri gola prednosti.

U poslednjoj trećini naši reprezentativci se ponovo bude, usledio je period odlične igre i nekoliko zrelih prilika od kojih su najbolje bile promašen penal Andreja Cvika u 43. minutu, te pogođena stativa Marka Brkušanina tri minuta kasnije. Sredinom poslednje deonice ekipa Ferencvaroši se oslobodila pritiska, pa je u završnici zbivanja na ledu ponovo prenela pred gol Srbije, što je rezultiralo još jednim pogotkom u mreži našeg nacionalnog tima.

Reprezentacija Srbije je na ovom meču bila oslabljena neigranjem Marka Sretovića, rekordera po broju nastupa u dresu reprezentacije Srbije, koji će zbog loma ruke najverovatnije propustiti Svetsko prvenstvo, pošto prve procene lekara govore da mu sleduje pauza od šest nedelja. Osim njega, gol našeg tima je zbog bola u nozi sredinom druge trećine napustio golman Arsenije Ranković, a kakva je priroda njegove povrede videće se narednih dana.

Reprezentacija Srbije u narednim danima nastavlja pripreme za Svetsko prvenstvo koje se od 9. do 15. aprila održava u Beogradu, a sledećeg vikenda u našem glavnom gradu trebalo bi da gostuje slovenačka ekipa HDD Maribor, naredni rival našeg nacionalnog tima u pripremnom periodu.