Nerealno visok poraz od Španaca kvari planove o zlatu

Posle veličanstvene pobede nad domaćinom u prvoj rundi, mladi tim Srbije je u još jednom derbi meču šampionata poražen od selekcije „crvene furije“, rezultatski prilično ubedljivom, iako je naš mladi tim u najmanju ruku bio potpuno ravnopravan rival. Španci su nekolicinu svojih prilika iskoristili, dok je za „orliće“ sada već tradicionalno neugodna prepreka bio odlični golman Ignasio Garsija, najbolji čuvar mreže sa Svetskog prvenstva U20 u Haki, januara ove godine.

Posle SP U20 u Haki još jedna naša reprezentativna selekcija „platila je ceh“ osvajanju bronzane medalje na prošlogodišnjem šampionatu, budući da se raspored protivnika svakoj selekciji određuje na osnovu plasmana sa prethodnog takmičenja, čime je selekcija Srbije kao trećerangirana dobila dva najteža protivnika u prve dve runde.

Počelo je prilično loše po naš tim pošto su, poput utakmice protiv Estonije, „orlići“ već u uvodnoj fazi imali zaostatak posle pogotka Gonzala Ruiza na isteku osmog minuta. Prenuli su se naši momci u nastavku i u 27. minutu preko Siniše Pajića stigli do izjednačenja. Međutim, pet minuta kasnije usledio je novi šok za srpske reprezentativce, kada je Ander Arinda vratio Špancima vođstvo.

Ključni momenat na meču dogodio se u 33. minutu pri rezultatu 1:2 kada je Petar Novaković fauliran s leđa u kontranapadu, ali nije uspeo da realizuje kazneni udarac. Četiri minuta kasnije Arinda postiže svoj drugi pogodak na meču, za veliku prednost Španaca pred poslednju deonicu.

Ipak, nisu se predali naši hokejaši. U završnom periodu opsedali su gol Garsije sa svih strana držeći pak najčešće u trećini „furije“, upisavši 15 šuteva naspram samo 6 španskih, ali pak nije hteo u mrežu Garsije. Selektor Kosović pokušao je u završnici i sa igračem više u polju, da bi jedan pak ispucan pod pritiskom „orlova“ završio u praznoj mreži, a het-trik je u tim momentima upisao Arinda, za konačnih 4:1.

Na šampionatu je u sredu prvi slobodan dan, a takmičenje se nastavlja u četvrtak, 17. aprila mečevima trećeg kola. Naš nacionalni tim svoj meč igra od 16.30 časova po lokalnom vremenu (15.30h po centralnoevropskom) protiv selekcije Belgije koja je u drugom kolu ubedljivo poražena od domaćina rezultatom 11:4.

Prvi meč dana igraju Španija i Kina, dok se u večernjem terminu sastaju Estonija i Island.

Samo najboljeplasirana selekcija obezbediće plasman u viši rang takmičenja, dok se najslabiji tim „seli“ u Diviziju III.