Inlajn reprezentacija Srbije zauzela treće mesto u kvalifikacijama za SP

Na turniru održanom u bugarskoj prestonici, srpski inlajn reprezentativci zabeležili su po jedan trijumf i jedan poraz u regularnom toku, dok su jednom poraženi u produžetku.

U svom prvom zvaničnom susretu u istoriji, u prvom kolu turnira, reprezentacija Srbije igrala je protiv selekcije Izraela (8:10). U meču sa mnogo preokreta, naš tim gubio je rezultatom 5:2 krajem prve polovine meča, da bi u nastavku zaigrala sjajno, treći period dobila rezultatom 5:0 i potpuno preokrenula rezultat (7:5). Izraelci su nadoknadili zaostatak početkom poslednje četvrtine, ali je Ignjatović vrlo brzo doneo novo, ispostaviće se, poslednje vođstvo našem timu, jer je izraelski nacionalni tim u poslednjih deset minuta meča vezao tri pogotka i na kraju stigao do trijumfa (10:8).

Najbolji pojedinac među "orlovima" bili su Božidar Ignjatović koji je zabeležio tri pogotka, odnosno, seniorski reprezentativac u hokeju na ledu Marko Brkušanin sa dva gola i dve asistencije, te njegov kolega iz reprezentacije i Partizana Dragan Komazec koji je dva puta bio strelac. Jedan pogodak postigao je i iskusni hokejaš beogradskog Viteza Ivan Bogdanović.

Posle poraza od Izraela naš tim je odigrao još jedan veoma izjednačen meč protiv selekcije domaćina. "Orlovi" su odlično počeli susret, golovima Uroša Aleksića i Dragana Komazeca posle samo osam minuta imali lepih 2:0 koje su čuvali do završnice treće četvrtine. Bugari su tada iskoristili jedan pauer-plej i golom Veleva smanjili rezultat, da bi Marko Brkušanin nedugo zatim prednost ponovo doveo na vrednih 3:1. Ipak, Bugari su do kraja trećeg perioda uspeli da smanje rezultat, da bi u završnici meča, samo osam sekundi pre kraja uspeli da izbore produžetak preko Muhahova, u pauer-plej situaciji.

Nesrećan razvoj situacije u završnici regularnog dela dobio je još veći obim u produžetku. Bugarski reprezentativci uspeli su da iskoriste propust naše selekcije u momentima kada su "orlovi" imali prednost igrača više i u šort-hendu postignu "zlatan gol", kojim su trijumfovali rezultatom 4:3. Tom pobedom Bugari su stigli nadomak plasmana na Svetsko prvenstvo Divizije I, što su i potvrdili ubedljivom pobedom u poslednjem kolu protiv Izraela rezultatom 8:1.

U poslednjem susretu na šampionatu, reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala selekciju Makedonije rezultatom 16:4. Naš protivnik koji je u prvom kolu ozbiljno namučio domaćina (3:6), nije uspeo da parira "orlovima" koje su do ubedljivog trijumfa sa po četiri pogotka vodili Brkušanin (četiri asistencije) i Bogdanović (1as), zatim, Sibinović sa tri (2as), Komazec sa dva gola i čak 6 asistencija, odnosno Plavšić, Kolarić i Ignjatović sa po jednim golom.

Osvojenim trećim u Bugarskoj, reprezentacija Srbije zabeležila je sasvim solidan rezultat na kvalifikacionom turniru za odlazak na Svetsko prvenstvo Divizije I. Nastupi "orlova" svakako obećavaju još bolje rezultate u budućnosti u sportu koji je kod nas još uvek u povoju i koji se u Srbiji takmičarski igra tek nekih dve i po godine.

Reprezentaciju Srbije su u prvom zvaničnom takmičarskom nastupu predstavljali: golmani Marko Nikolić i Ivan Belić (golmani), Uroš Aleksić, Marko Brkušanin, Dragan Komazec, Nemanja Nikolić, Aleksandar Kolarić, Dominik Plavšić, Ivan Bogdanović, Božidar Ignjatović i Luka Sibinović. Trener: Uroš Brestovac.