Partizan ubedljiv protiv Crvene zvezde

U prvom međusobnom duelu posle jednogodišnje pauze, aktuelni šampion Srbije je na otvaranju nove sezone za dve ekipe stigao do ubedljivog trijumfa.Crno-beli su slavili zahvaljujući sjajnoj partiji četvorostrukog strelca, kapitena Marka Milovanovića. Po jedan gol za Partizan postigli su Marko Brkušanin (uz tri asistencije), Pavle Ogrizović, Đorđe Terzić i Nenad Raković. Golove za Crvenu zvezdu koja je bila nominalni domaćin ovog susreta postigli su Ljubomir Đorđević i Jovica Rus, koji je bio asistent kod prvog gola kojim je Zvezda stigla do vođstva na meču.

Crveno-beli stigli su do prednosti u šestom minutu meča golom Đorđevića u "pauer pleju". Ipak, samo trideset sekundi kasnije rezultat je bio 2:1 za Partizan. Prvo je Milovanović doneo izjednačenje svom timu, da bi potom Ogrizović potpuno preokrenuo. Golom Marka Brkušanina dva minuta pre prvog odmora Partizan je stekao značajnim 3:1.

Već u prvom minutu drugog perioda Milovanović postiže svoj drugi gol na meču, i to u "šort hend" situaciji, da bi sredinom meča upisao svoj prvi "het-trik" u sezoni za velikih 5:1. Terzić je zaključio listu strelaca u drugom delu igre, golom u 32. minutu.

U poslednjih dvadeset minuta Partizan je potvrdio trijumf pogotcima Rakovića i još jednom Milovanovića, dok je Jovica Rus samo donekle uspeo da ublaži poraz crveno-belih.