Partizan se revanširao Beostaru u derbiju prvenstva

U derbi meču šampionata Srbije, u duelu dve ekipe koje su prikazale najbolje partije u dosadašnjem delu sezone i najavile međusobnu borbu za titulu do kraja sezone, ipak nije viđeno neizvesnosti koju su mnogi očekivali. Partizan je slavio ubedljiv trijumf kojim se primakao "pingvinima" na samo bod zaostatka uz dva meča manje u odnosu na novobeogradski tim. Beostar je slabim startom nove kalendarske godine i drugim uzastopnim porazom u ligi (prethodno izgubili kod kuće od Tise Volana), gotovo sigurno ispustio prvo mesto pred treći krug takmičenja koje donosi četiri meča na domaćem ledu pred start plej-ofa.

Ključni momenti na meču dogodili su se u drugom periodu igre. Posle izjednačenog prvog dela u kojem je domaćin poveo golom Srđana Ristića u 5. minutu, a "pingvini" izjednačili pogotkom Kamila Kinkora 19 sekundi pre kraja, Partizan je odigrao vrlo "eksplozivno" u drugoj trećini u kojoj se igralo mahom pred golom reprezentativnog čuvara mreže Arsenija Rankovića. Crno-beli su u drugom periodu uputili čak 19 šuteva na gol, dok su sjajno štitili mrežu Milana Lukovića na čiji su gol gosti uspeli da upute samo jedan šut za dvadeset minuta! U međuvremenu, dva od tih 19 udaraca završili su u Partizanovoj meti, pa su golovima Nenada Rakovića i Nemanje Jankovića domaći hokejaši na poslednji odmor otišli sa prednošću od 3:1.

U završnih dvadeset minuta susreta ponovo je viđena izjednačena igra, ali i prava goleada (čak šest golova). Beostar je posle samo 47 sekundi igre uspeo da smanji na 3:2 novim golom Kinkora, i na taj način vrati neizvesnost u susret. Ipak, samo četiri minuta kasnije Marko Brkušanin je još jednom pokazao da je u izvanrednoj formi i postigao svoj deveti gol na poslednja četiri meča. Nije tu bio kraj uzbuđenjima, jer su se gosti u 48. minutu golom u "pauer pleju" treći put vratili u meč, još jednim golom češkog internacionalca Kamila Kinkora koji je "het-trikom" najavio povratak u formu u kojoj je igrao u prvom delu sezone.

Međutim, samo četrdesetak sekundi je potrajala nada lidera na tabeli da može u potpunosti da se rezultatski vrati u meč, jer je Pavle Ogrizović ponovo vratio Partizanu prednost od dva gola. Pokušali su gosti u nastavku da se još jednom primaknu domaćinu, Igor Kosović pokušao je u poslednja dva i po minuta da povlačenjem Rankovića sa leda obezbedi igrača više u napadačkoj formaciji, ali se u takvoj situaciji ipak bolje snašao domaćin i sa dva gola u praznu mrežu (Čuković i Brkušanin) potvrdio pobedu – 7:3.