Odličan derbi u "Pioniru", uz treći trijumf Partizana

I u trećem ovosezonskom duelu "večitih rivala" aktuelni šampion države odneo je pobedu. Nošeni energijom stvorenom u revijalnoj utakmici ruskih i srpskih veterana koja je prethodila ovom susretu, dve ekipe pokazale su izuzetno kvalitetan meč, najbolji međusobni u dosadašnjem toku sezone u kojem su crno-beli ipak opravdali ulogu favorita, zabeležili deveti trijumf u sezoni i obezbedili prvo mesto pred plej-of dva meča pre kraja regularnog dela sezone, dok Zvezdi predstoji grčevita borba za Vitezom za četvrtu poziciju.

Već prvi period utakmice nagovestio je odličan hokej u beogradskoj subotnjoj večeri. Crno-beli su poveli u osmom minutu utakmice kada je Srđan Ristić u "pauer pleju" doveo svoj tim u vođstvo. Zvezda je brzo uzvratila i samo minut kasnije stigla do poravnanja golom Jovice Rusa. Ipak, novu prednost nominalni domaćin stiče u 15. minutu  golom Nemanje Jankovića.

Detalj sa meča Crvena zvezda – Partizan igranom u ledenoj dvorani "Pionir"Foto: SHLS

Crveno-belima kao da je prijao odmor, jer je u 27. minutu Daniel Vosika doneo novo izjednačenje Zvezdi, ali je potom usledio veliki pad u igri "gostiju". Za manje od pet minuta igre, crno-beli su brzim kontrama uspeli da stvore nekoliko prilika pred golom Hričine, a golovima kapitena Marka Milovanovića u "pauer pleju", Nenada Rakovića, a potom i Bobana Čukovića i ponovo Srđana Ristića nagoveste pobednika u trećem ovosezonskom derbiju. Međutim, crveno-beli nisu odustajali od protivudara, pa je on došao u 36. minutu golom Roberta Sabadoša za 6:3 pred poslednji "veliki odmor".

Pokušala je Crvena zvezda u poslednjem periodu da još jednom vrati neizvesnost u meč, ali kako je vreme odmicalo i crno-beli su delovali sigurnije i opasnije. Ipak, mreže su mirovale sve do 58. minuta kada je Jovica Rus još jednom iskoristio asistencije Vosike i Milinkovića i smanjio na 6:4. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat meča, budući da je Partizan sigurno čuvao prednost do poslednje sirene.

Partizan je tako zabeležio i treći trijumf u duelima sa Crvenom zvezdom. Podsetimo, u meču igranom 16. novembra u okviru šestog kola crno-beli su slavili pobedu od 7:2, dok je u odloženom meču prve runde šampionata, pre nepune tri nedelje Partizan bio bolji rezultatom 10:3.

Partizan – Crvena zvezda 6:4 (2:1, 4:2, 0:1)Ledena dvorana "Pionir", Beograd.Gledalaca: 150.Sudija: David Perduv. Linijske sudije: Đorđe Fazekaš, Uroš Aleksić.Strelci: 1:0 Ristić (Raković, Gabrić) 07:51 PP1; 1:1 Rus (Vosika) 09:03; 2:1 N. Janković (Milovanović) 14:02; 2:2 Vosika (Mikuš) 26:23 PP1; 3:2 Milovanović (Brkušanin) 28:41 PP1; 4:2 Raković (N. Janković) 29:54; 5:2 Čuković (Filipović, Milovanović) 32:00; 6:2 Ristić (Raković) 33:19; 6:3 Sabadoš (Milinković) 35:13; 35:13; 6:4 Rus (Vosika, Milinković) 57:13. Partizan: Luković (14 odbrana), Ganić – N. Janković (1+1), Brkušanin (0+1), Milovanović (1+2), Filipović (0+1), Čuković (1+0) – Gabrić (0+1), Komazec, Terzić Raković (1+1), Ristić (2+0) – Stojiljković, Pajević, N. Novaković, L. Novaković, Dragović – Belić, Deckovski.Crvena zvezda: Hričina (35 odbrana), Janićijević – Milinković (0+2), Janasek, Rus (2+0), Sabadoš (1+0), Vosika (1+2) – Mikuš (0+1), Đorđević, A. Jovanović, Danon, Protić – Jemec, Dabetić, Đaković, Požar, Plavšić – N. Stojanović, U. Stojanović, S. Gačić, Vujinović.

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.