Počeo plej-of: Beostar bolji od Tise u goleadi, Partizan još jednom siguran protiv Zvezde

Ovogodišnji plej-of kojim će biti završen sigurno najuzbudljiviji i najkvalitetniji šampionat u prethodnih nekoliko godina, počeo je u petak, 6. marta pravom goleadom na novobeogradskom klizalištu "Pingvin" u kojoj je viđeno čak 20 pogodaka. Raspoloženi Beostar čija je forma varirala od početka nove godine zasluženo je slavio ubedljiv trijumf protiv Tise Volana i najavio visoke ambicije u završnici prvenstva. Tako su se "pingvini" revanširali ekipi iz Segedina na neprijatnom porazu početkom godine (2:6) na istom mestu, kada su ispustili prvo mesto na tabeli, što bi moglo da bude od izuzetnog značaja u eventualnoj finalnoj seriji plej-ofa.

Beostar je već polovinom prvog perioda nagovestio pobedu, jer je već nakon 11 minuta igre imao ogromnih 5:1. Prednost domaćeg sastava je rasla iz minuta u minut, sredinom drugog perioda "pingvini" su imali prednost od 9:3, a u 46. minutu i čak osam golova prednosti (12:4) i tako pokazali da su favoriti za plasman u finale. Najraspoloženiji u goleadi na Novom Beogradu sa tri postignuta gola bio je Božidar Ignjatović, dva puta strelci su bili Kamil Kinkor (2as) i Nikola Lazarević (1as), dok su se po jedan go postigli Dmitrij Gnjitko (3as), Uglješa Novaković (1as), Jovan Lučić, Filip Petrović, Ivan Krotov i Luka Vukićević. U gostujućem sastavu raspoloženiji od ostalih bio je Laslo Fulop sa dva gola i jednom asistencijom, dok su se u listu strelaca upisali i Tamaš Major, Mate Ejed, Andraš Ambruš (1as), Mark Mate Nađi i Balaš Vig (1as).

Treba reći da je meč bio izuzetno fer i korektan, viđena su samo po tri isključenja na obe strane, pa je tek tri od 2o golova postignuto u "pauer plej situacijama", dok je viđen ukupno 101 udarac na oba gola, na kojima su svoje kvalitete pokazali sva četiri čuvara mreže – Arsenije Ranković (29 odbrana i četiri primljena gola) i Jug Mitić (12 odbrana, tri pr. gola) na jednoj, odnosno Atila Soke (28 odbrana, devet golova) i Čongor Balaš (12 odbrana, četiri gola) na drugoj strani.

Detalj sa meča Beostar – Tisa Volan igran 24. januara u sedmom kolu Prvenstva SrbijeFoto: SHLS/Arhiva

Dobar meč viđen je i dan kasnije u našoj najvećoj ledenoj dvorani. U četvrtom ovosezonskom duelu "večitih rivala" Partizana i Crvene zvezde viđen je i četvrti trijumf devetostrukog uzastopnog prvaka Srbije. Crno-beli su potvrdili ulogu favorita i u dosta tvrdoj utakmici i igri u kojoj su oba tima pokazala izuzetnu želju za trijumfom, slavili pobedu i poveli u polufinalnoj seriji. Dobro se Crvena zvezda držala tokom većeg dela meča, slično kao i u poslednjem međusobnom duelu dve ekipe nedelju dana ranije. Crveno-beli su posle vođstva Partizana golovima Marka Milovanovića u 7. i juniorskog reprezentativca Vojina Dragovića u 23. minutu, uspeli da sredinom meča smanje rezultat na 2:1 i nagoveste neivesnost pogotkom Jovice Rusa, koji je u 29. minutu savladao Milana Lukovića (16 odbrana).

Ipak, crno-beli su u meču sa dosta isključenja mnogo bolje koristili prednost igrača više, pa su čak četiri od svojih pet golova postigli upravo u tim situacijama. Reprezentativni bek Marko Brkušanin, treći strelac ligaškog dela takmičenja, još jednom je pokazao da je u sjajnoj formi u završnici sezone, pošto je u periodu od 35. do 38. minuta dva puta zatresao mrežu Petra Hričine (imao ukupno 38 odbrana) i uveo svoj tim u mirnu završnicu. U poslednjem periodu igre i Dimitrije Filipović je pogodio, sedam minuta pre kraja, za konačnih 5:1 i vođstvo partizana u polufinalu plej-ofa.

Polufinalna serija nastavlja se već u nedelju kada se igraju oba revanš meča. Najpre se u ledenoj dvorani "Pionir" drugi put u dva dana sastaju Crvena zvezda i Partizan, dok od 18 časova u Segedinu igraju Tisa Volan i Beostar.

Beostar – Tisa Volan 13:7 (5:2, 6:2, 2:3)Klizalište "Pingvin", Novi Beograd.Gledalaca: 90.Sudija: Nebojša Ivanov, Uroš Aleksić. Linijske sudije: Ivan Nedeljković, Aleksandar Đokić.Strelci: 1:0 U. Novaković (Gnitko, Kinkor) 02:12 PP1; 2:0 Lučić (Dragutinović) 04:06; 3:0 Ignjatović (P. Novaković) 04:42; 3:1 Major (Borbaš, Vig) 06:43 PP1; 4:1 Kinkor (Gnitko) 09:46; 5:1 Petrović 10:53; 5:2 Ejed (Borbaš) 14:45; 6:2 Lazarević 21:08; 6:3 Ambruš (Fulop) 25:52; 7:3 Gnitko (Kinkor) 28:00; 8:3 Kinkor 30:21; 9:3 Krotov (Lazarević, Gnitko) 30:31 PP1; 9:4 Fulop (Ambruš) 35:16; 10:4 Ignjatović (Tadić) 35:54; 11:4 Lazarević (U. Novaković) 37:04; 12:4 Ignjatović (Avilov) 45:58; 12:5 Nađ (Stenk) 49:05; 12:6 Fulop (Papa) 51:40; 13:6 Vukićević 52:35; 13:7 Vig 55:53.Beostar: Ranković (29 odbrana), J. Mitić (12 odbrana) – Petrović (1+0), Krotov (1+0), Gnitko (1+3), Lazarević (2+1), Kinkor (2+2) – U. Novaković (1+1), Lučić (1+0), P. Novaković (0+1), Dragutinović (0+1), Glavonjić – Tadić (0+1), Vukićević (1+0), Ignjatović (3+0), Avilov (0+1).Tisa Volan: Soke (28 odbrana), Balaš (12 odbrana) – Vig (1+1), Sabo, Papa (0+1), Borbaš (0+2), Ejed (1+0) – Fulop (2+1), Molnar, Nađ (1+0), Stenk (0+1), Major – Ambruš (1+1), Varga.

Kompletan elektronski zapisnik možete pogledati OVDE.

* * *

Partizan – Crvena zvezda 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)Ledena dvorana "Pionir", Beograd.Gledalaca: 124.Sudija: Nemanja Nikolić, Ivan Nedeljković. Linijske sudije: Uroš Aleksić, Dragan Đokić.Strelci: 1:0 Milovanović (Čuković) 06:11 PP1; 2:0 Dragović (N. Janković) 22:24; 2:1 Rus (Mikuš) 28:50 PP1; 3:1 Brkušanin (Filipović) 34:48 PP2; 4:1 Brkušanin (N. Janković) 37:50 PP1; 5:1 Filipović (Milovanović) 52:57 PP1.Partizan: Luković (16 odbrana), Ganić – Brkušanin (2+0), N. Janković (0+2), Milovanović (1+1), Filipović (1+1), Čuković (0+1) – Gabrić, Komazec, Ogrizović, Ristić, Raković – Pajević, Stojiljković, Terzić, Deckovski, Dragović (1+0) – L. Novaković, N. Novaković, Belić.Crvena zvezda: Hričina (38 odbrana), Janićijević – Nikuš (0+1), Janasek, Đaković, Sabadoš, Vosika – Milinković, Đorđević, A. Jovanović, Danon, Protić – Jemec, Dabetić, Rus (1+0), Požar, Plavšić – N. Stojanović, U. Stojanović, S. Gačić, Vujinović, Isaković.