SP U18 u Novom Sadu: "Orlići" silni protiv Kine, obezbeđena bronza kolo pre kraja!

Naši mladi hokejaši u potpunosti su nadigrali vršnjake iz Kine i u najboljoj partiji od početka turnira sasvim zasluženo stigli do pobedničkog postolja. Od početka meča "orlići" su nametnuli svoj stil igre, dominirali tokom svih 60 minuta igre i uspeli da uoči poslednje prunde koja se igra u nedelju obezbede treće mesto kojim su ponovili uspeh selekcija iz 2013. godine u Beogradu, odnosno, 2014. u Talinu, koje su takođe osvajale bronzu u ovoj starosnoj kategoriji. Dva gola u pobedi Srbije nad Kinom postigao je Luka Vukićević (uz jednu asistenciju), dok su se po jednom u strelce upisali Filip Pajević, Lazar Leštarić, Pavle Podunavac i Aleksandar Filipović. Jedini gol za protivnički tim postigao je Li Ou.

Imali su naši mladi momci potpunu inicijativu tokom prvog perioda igre. Ređali su se napadi Srbije tokom čitavog prvog perioda, a uz njih i kazne kineskih hokejaša koji se nisu adaptirali na oštriji kriterijum suđenja. Upravo u situacijama kada su imali igrača više naši momci stigli su do prednosti uoči prvog odmora. Povela je Srbija golom Filipa Pajevića u šestom minutu, nakon što je pak koji je ostao na gol liniji posle udarca Đumića smestio u mrežu za vođstvo našeg nacionalnog tima. U istom stilu su nastavili "orlići", a nagrada je stigla samo dvadeset sekundi pre prvog odmora, kada je posle odličnog udarca Pavla Podunavca pločica završila u levom gornjem uglu gola Mingveija Rena (38 odbrana).

Detalj iz meča 4. kola SP U18 u Novom Sadu između Kine i SrbijeFoto: SHLS

Slična slika viđena je i u nastavku. Dobar period igre na startu druge trećine naši momci su krunisali u 28. minutu, kada je Aleksandar Filipović iskoristio sjajan povratni pas Vukićevića i doveo naš tim do velikog vođstva od 3:0. Ipak, usledio je period dekoncentracije i u našem timu, pa je posle jednog isključenja naših momaka Li Ou iskoristio "pauer plej" situaciju u 35. minutu i smanjio na 3:1, a veću nervozu pred poslednjih 20 minuta sprečio je Lazar Leštarić koji je posle sjajnog kontranapada u "šort hendu" 45 sekundi pre kraja povisio na bezbednih 4:1.

Poslednjih dvadeset minuta naša selekcija je odigrala sasvim koncentrisano. Kineski nacionalni tim potpuno je potonuo posle pogotka Luke Vukićevića još jednim "šort hend" pogotkom, nakon samo 55 sekundi igre. Naši "oklopnici" potpuno su zatvorili prilaze golu Juga Mitića (17 odbrana) na koji je protivnik uputio samo tri šuta u završnoj trećini, dok je na drugoj strani usledila prava kanonada u kojoj je Vukićević još jednom pogodio u 49. minutu, iskoristivši dvostruki "pauer plej" i otpočeo slavlje domaće publike u novosadskom "Spensu". Na kraju meča i nervoza je uzela maha, pa je poslednje sirene viđena i prava hokejaška tuča dva tima, koja je dobrih četvrt časa odložila slavlje našeg nacionalnog tima, dok se na ledu nisu smirile strasti.

Početak slavlja našeg nacionalnog tima posle obezbeđene bronzane medalje na SP U18 u Novom SaduFoto: SHLS

U meču poslednjeg kola reprezentacija Srbije igra protiv selekcije Australije (nedelja, 20 časova), u utakmici u kojoj neće biti rezultatskog imperativa za našu selekciju, dok će "kenguri" u njoj tražiti poslednju šansu za opstanak u Grupi B. Australijanci su u meču četvrtog kola ubedljivo poraženi od selekcije Rumunije rezultatom 18:3, dok je pre tog susreta Španija nadigrala Belgiju sa 6:4. Ulaz na mečeve poslednjeg dana šampionata, kao i na sve prethodne je SLOBODAN. Takođe, dostupan je i direktan prenos svih mečeva putem internet sajta sportuzivo.tv.

Rezultati četvrtog kola SP 2015. u Novom Sadu:

Belgija – Španija 4:6 (1:3, 0:1, 3:2)Australija – Rumunija 3:18 (1:9, 0:5, 2:4)Kina – SRBIJA 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)