PS: Tisa slavila protiv NS Starsa posle preokreta, u nedelju gostuje i Vojvodini

Mađarska Tisa Volan sačuvala je stopostotan učinak u Prvenstvu Srbije i posle petog odigranog meča u našem nacionalnom šampionatu. Lider na tabeli u je na gostovanju NS Starsu bio na putu prvog poraza u sezoni, imao rezultatski zaostatak od 2:0 u prvom periodu igre meča, ali je sa dva gola u drugoj trećini najpre stigao do izjednačenja, a zatim i potpunog preokreta na startu poslednjeg perioda, čime je upisao nove bodove i potvrdio prvu poziciju.

NS Stars je odlično počeo meč, vreć posle 42 sekunde igre poveo golom Dejana Pajića na asistenciju Filipa Mirkovića, da bi u 13. minutu Relja Radosavljević završio akciju Siniše Pajića i Miloša Babića. Delovalo je tada da bi Novosađani mogli da potvrde odličnu formu koju pokazuju u poslednje vreme, ali im je u nastavku ipak ponestalo snage protiv veoma iskusnog protivnika iz Mađarske. Nisu im u tome pomogli ni novopečena pojačanja iz Kanade, Maksimilijan Lezije i Džastin Dušarm.

Laslo Fulop je već u trećem minutu nastavka iskoristio "pauer plej" za goste i smanjio rezultat, da bi u 27. minutu Balaš Kukuška pogodio posle asistencije Tamaša Odrija za potpuni egal posle dva perioda igre. Poslednju trećinu mnogo bolje počinju gosti koji već na isteku prvog minuta došli do potpunog preokreta pogotkom Adrijana Hafnera, na asistencije Bontoviča i Odrija, čime su iskoristili dve kazne domaćina iz poslednjeg minuta druge trećine.

Samo tri i po minuta kasnije sve je bilo rešeno. Tamaš Odri je svoju odličnu partiju krunisao svojom trećom asistencijom, ovog puta za Marka Bošnjaka i vođstvo od 4:2. NS Stars je do kraja meča pokušao da uhvati priključak, ali su se u veoma izjednačenom susretu u novosadskom "Spensu" (odnos šuteva 31:30 za Tisu Volan) gostujući hokejaši ipak odbranili i zabeležili peti trijumf u sezoni, a prvi na strani, uprkos činjenici da su igrali bez prvog golgetera lige Adama Fektija.

Tisa Volan je ovom pobedom potvrdila prvu poziciju na tabeli sa 15 bodova, ispred Crvene zvezde koja ima 12, i Partizana sa devet (uz meč manje), dok NS Stars ima šest bodova.

Prvenstvo se nastavlja već u nedelju kada će tim iz Segedina odigrati još jedan meč u Novom Sadu, protiv drugog prvoligaša iz "Srpske Atine", ekipe Vojvodine. Crveno-beli ne briljiraju ove sezone, ekipa koja je pred start sezone tek oformljena u svojoj povratničkoj sezoni u domaćem takmičenju je pokazala formu koja je još uvek daleko od željene. Novosađani su u pet do sada odigranih mečeva zabeležili svih pet poraza, pa je realnost da je Tisa Volan veliki favorit u ovom susretu, tim pre što je slavila i u prvom ovosezonskom međusobnom duelu u Segedinu rezultatom 10:2Utakmica se igra u nedelju od 13.15 časova u ledenoj dovrani "SPENS", uz slobodan ulaz.