PS, plej-of: Stavljena tačka na prvenstvenu sezonu, Tisa u neizvesnom meču bolja od NS Starsa

Veoma neizvesna sezona domaćeg hokejaškog šampionata tako je i završena – do kraja neizvesno. Tisa Volan i NS Stars odigrali su još jedan veoma zanimljiv duel u ovoj sezoni, a četvrti put u pet ovogodišnjih susreta slavio je mađarski klub, koji je u veoma zanimljivom meču u Segedinu uspela da sačuva prednost od tri gola (6:3) stečenu u završnici drugog perioda, iako su Novosađani pretili da poslednji meč sezone i odluku o osvajaču treće pozicije odvedu u produžetak. Do toga, ipak, nije došlo, pa je klub iz Segedina drugi put uzastopno takmičenje u Prvenstvu Srbije završio na trećem mestu (prošle sezone nije se igrao meč za treće mesto, pa su Tisa i Zvezda podelila treću poziciju).

NS Stars odlično je počeo duel na gostovanju u Mađarskoj, pošto je već posle tri i po minuta Džastin Dušarm doveo svoj tim u vođstvo. Ipak, samo minut i po kasnije Tamaš Odri izjednačio je rezultat, da bi u završnici prvog dela igre Tamaš Major iskoristio "pauer plej" i potpuno preokrenuo rezultat.

U drugom delu igre prava goleada. Relja Radosavljević je posle pet minuta igre u nastavku poravnao rezultat na 2:2, ali je i ta radost novosadskih hokejaša kratko trajala, jer je Laslo Fulop minut kasnije doveo domaćina u novo vođstvo. Na "oklopnike" NS Starsa sigurno je uticala i neopreznost u 30. minutu kada su Odriju dozvolili da pogotkom u "šort hendu", svojim drugim na meču, dovede Tisu do prednosti od dva gola, da bi samo minut kasnije Tamaš Juri doneo Segedincima ogromna tri gola prednosti – 5:2.

Maksimilijan Lezje malo je probudio Novosađane u 35. minutu, ali je u poslednjem minutu drugog dela Lorinc Simon Farkaš realizovao penal i odveo svoju ekipu na poslednji odmor s prednošću od tri gola – 6:3. Zaigrao je NS Stars na sve ili ništa u poslednjih 20 minuta, a agresivnost mu se isplatila već u prvom minutu poslednjeg perioda, kada je Lezje svojim drugim golom na meču iskoristio još jedan "pauer plej" i smanjio rezultat. Stvari su postale dodatno zanimljive u 45. minutu kada je Ivan Tumbas iskoristio asistencije Babića i Lezjea i uneo potpunu neizvesnost u meč (6:5). Atakovali su do kraja susreta gosti, pokušavali da dođu do izjednačenja, ali je pokušaje Radosavljevića, Lezjea i Dušarma zaustavio odlični golman Atila Soke, pa je do kraja susreta ostalo 6:5.

PRVENSTVO SRBIJE Plej-of, za 3. mesto

TISA VOLAN – NS STARS 2-1

Tisa Volan – NS Stars 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)NS Stars – Tisa Volan 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)Tisa Volan – NS Stars 6:5 (2:1, 4:2, 0:2)