IHL: Vojvodina slavila protiv Celja

Hokejaši Vojvodine konačno su proigrali na svom ledu, pa su u prvom duelu dvomeča u Novom Sadu savladali su Celje 5:1.

Vojvodina – Celje 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Dvorana SPENS. Gledalaca: 250. Sudije: Nedeljković, T. Fazekaš, Popović, Perduv. Strelci: 1:0 Viktor Čengeri (21:50), 2:0 Kol Beret (26:27), 3:0 Miloš Pušac (38:10), 4:0 Siniša Pajić (48:18), 5:0 Džon Stefanson (52:29), 5:1 Aljaž Ogrizek (58:05). Isključenja: Vojvodina 10+10, Celje 8 minuta.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Jerković, Marković, Milićević, Milojković, Nikolić, Pajić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Tomašević, Vučurević.

HK TRUE CELJE: Trelc, Jeram, Čurćić, J. Flajs, Ž. Flajs, Kastelić, Klavžar, Kukovič, Ogrizek, Pogačnik, Srebot, Tadić, Voh, Zupanc.

Prednovogodišnje izdanje IHL karavana u Novom Sadu počelo je više nego dobro za Lale. Posle mirne prve trećine u nastavku je seriju golova ovorio Viktor Čengeri u 22. minutu. Do drugog odmora još dva puta se tresla mreža gostiju, a zaslužni za to bili su Kol Beret i Miloš Pušac.

U istom ritmu oklopnici Vojvodine igrali su i poslednji 20 minuta, pa su do 53. minuta projektilima Siniše Pajića i Džona Stefansona. Savršeno izdanje crveno-belih donekle je pomutio Aljaž Ogrizek 115 sekundi pre kraja kad je savladao odličog golmana domaćina Adama Bukebuma za konačnih 5:1.

Priliku da uspešno okončaju godinu hokejaši Vovjodine imaju već u nedelju u 12.40 u drugom duelu dvomeča u ledenoj dvorani SPENS.