IHL: Poraz Vojvodine za kraj godine

Hokejaši Vojvodine izgubili su u poslednjem ovogodišnjem duelu u IHL karavanu u drugom duelu dvomeča sa Celjem u Novom Sadu 8:3.

Vojvodina – Celje 3:8 (1:2, 1:3, 1:3)

Dvorana SPENS. Gledalaca: 250. Sudije: Nedeljković, Đ. Fazekaš, Popović, Dakić. Strelci: 1:0 Miloš Babić (3:34), 1:1 Nejc Kastelic (6:38), 1:2 Rok Klavžar (19:51), 1:3 Rok Klavžar (20:59), 1:4 Aljaž Ogrizek (21:38), 2:4 Uroš Bjelogrlić (30:45), 2:5 Nik Kukovič (36:03), 2:6 Nejc Kastelic (43:11), 3:6 Relja Radosavljević (46:38), 3:7 Aljaž Ogrizek (48:11), 3:8 Tjaš Pogačnik (55:52). Isključenja: Vojvodina 12+20, Celje 12+10 minuta.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Jerković, Marković, Milićević, Milojković, Nikolić, Pajić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Tomašević, Vučurević.

HK TRUE CELJE: Trelc, Jeram, Čurćić, J. Flajs, Ž. Flajs, Kastelić, Klavžar, Kukovič, Ogrizek, Pogačnik, Srebot, Tadić, Voh, Zupanc.

Posle fenomenalnog izdanja u subotu i pobede od 5:1, okklopnici Vojvodine nisu imali snage da ponove dobru igru i drugog dana duela sa Celjem. Iako su poveli golom Miloša Babića u četvrtom minutu, vrlo brzo su gosti do izjednačenja, a devet sekundi pre kraja prve trećine i do preokreta golom Roka Klavžara.

Kako je Klavžar završio prvi deo, tako je nastavio i u drugoj trećini, nepun minut bio mu je potreban da zatrese mrežu Ivana Belića za 3:1 za Celje. Razlika se povećala 39 sekundi kasnije kad je Aljaž Ogrizek poentirao zavelikih 4:1. Nadu da mogu do izjednačenja Lalama je dao Uroš Bjelogrlić kad je smanjio vođstvo gostiju na 4:2, ali sve je ostalo samo na nadi. Na drugi odmor oklopnici odlaze pri rezultatu 5:2.

Ni poslednja trećina nije donela ništa dobro Vojvodini, razigrali su se Cljani, precizno gađali mrežu domaćina, samo je Relja Radosavljević uspeo da savlada Timoteja Jerama u 47. minutu za 6:3, a Aljaž Ogrizek i Tjaž Pogačnik postavljaju konaćnih 8:3 za Celje.