MOL liga: Beograd zastao na korak od revanša, Ferencvaroš teško do pobede u "Pioniru"

Još jedna dobra partija beogradskih hokejaša ipak nije krunisana novim bodovima. Ekipa Kristera Dreberga iz meča u meč pokazuje da više nije protivnik protiv kojeg rivali mogu unapred da računaju na tri boda. Mesec dana ranije Ferencvaroš je u Budimpešti slavila rezultatom 10:2, dok je ovog petka u ledenoj dvorani "Pionir" viđena potpuno druga slika na ledu. Beograđani su u najvećem delu meča bili potpuno ravnopravan protivnik četvrtoplasiranom timu na tabeli, a da nije bilo nešto slabije igre u prvom delu poslednjeg perioda, možda bi domaći hokejaši bili u situaciji da slave drugi vezani trijumf u ligi.

Meč nije počeo sjajno po domaćina. Gosti su stigli do prednosti u 13. minutu krunišući nešto bolju igru pogotkom Davida Sapanoša. Beogradski hokejaši napravili su nekoliko isključenja u prvom periodu, pa su tek u završnim minutima prvog perioda pritisli rivala u njegovu trećinu, a ozbiljan pritisak viđen je u poslednja dva minuta kada su viđene i prve čarke na ledu, ali naš tim nije uspeo da realizuje "pauer plej". Druga trećina bila je najsvetliji period u igri domaćeg sastava, pošto je viđen znatno veći pritisak ka golu Petera Sevele (24 odbrane), pa je u 27. minutu beogradska publika mogla da se raduje izjednačenju, kada je Nikola Kerezović postigao svoj prvi gol u sezoni posle asistencije Roberta Sabadoša.

Euforija na tribinama bila je još veća osam minuta kasnije kada je sjajni Hjugo Turkot u "pauer pleju" pogodio i u sedmom uzastopnom meču u regionalnoj ligi za vođstvo Beograda. Nažalost, radost domaćeg sastava trajala je svega tridesetak sekundi, jer je Žerem Tendler doneo "Zelenim orlovima" izjednačenje četiri minuta pre poslednjeg velikog odmora. Novi preokret na utakmici viđen je već na startu poslednjih 20 minuta, pošto je iskusni kanadski internacionalac posle 33 sekunde igre u trećoj trećini pogodio za prednost Ferencvaroši (2:3).

Pritisak nije urodio plodom: Dva gola u "pauer pleju" nisu bila dovoljna za bodoveFoto: SHLS

Beograd je i u ovom susretu kuburio sa realizacijom igrača više, naročito u situacijama "5 na 3" koje je poput prethodnih susreta na ledu "Pionira" ponovo imao u više navrata, ali gola nije bilo. Beograđani su u poslednjoj trećini odigrali dosta slabije nego prva dva perioda, a u takvom razvoju situacije Žerem Tendler je posle pet minuta igre u završnom periodu kompletirao het-trik i tako nagovestio trijumf gostiju. Međutim, hokejaši Beograda pokazali su u tim momentima karakter, zaigrali bolje i odlučnije, a ponovo je klasu pokazao Hjugo Turkot koji je nepunih sedam minuta pre kraja prošao sam uz levu ogradu klizališta, ušao u sredinu i nadmudrio golmana Sevelu za nadu u produžetak (3:4). Bio je to 14. pogodak u sezoni fantastičnog Kanađanina, a 11. na poslednjih sedam odigranih mečeva.

Ni tada nije bilo predaje, ali je nervoza učinila svoje. Dva minuta kasnije došlo je do gotovo otvorenog obračuna pbe postave na ledu, a "deblji kraj" u takvoj situaciji izvukao je naš tim koji je ostao u "šort hendu". Tri minuta i 12 sekundi pre kraja Akos Kiš je relaizovao tu prednost svog tima i vratio Ferencvaroš na bezbednih dva gola suficita (3:5). Dreberg je u tim momentima hrabro zaigrao na sve ili ništa, pa je već na dva minuta i 47 sekundi pre kraja meča sa leda povukao Alekseja Trifonova (16 odbrana), da bi mu taj hazarderski potez isključenjem Erdeljija u poslednjem minutu doneo veštački dvostruki "pauer plej" u poslednjih četrdesetak sekundi. Ipak, to je bilo premalo vremena da se rezultat potpuno sustigne, iako je šest sekundi pre kraja Samir Saliji uspeo da ublaži poraz domaćeg tima – 4:5.

Beogradski hokejaši nemaju mnogo vremena za oporavak posle još jednog tesnog poraza. Nisu uspeli da se revanširaju Ferencvaroši, ali će već u subotu od 18 časova u "Pionir" imati priliku za novi revanš, pošto drugi put ove sezone u srpsku prestonicu dolazi šampion regionalnog takmičenja DVTK Jegešmedvek koji je tri nedelje ranije slavio rezultatom 4:1. Treba, međutim, imati u vidu da su "Polarni medvedi" apsolutni favoriti u ovom susretu, budući da se trenutno nalaze na čelu tabele MOL lige sa 29 bodova iz 12 odigranih mečeva, dok je Beograd i dalje na poslednjem mestu na tabeli sa četiri osvojena poena iz jedanaest utakmica. Jegešmedveku bi opterećenje u ovom susretu mogla da bude činjenica da su i oni u petak igrali utakmicu na gostovanju Fehervaru i slavili posle produžetka rezultatom 2:1. Trijumf u produžetku u petak uveče obezbedio je i UTE u meču protiv Dunaujvaroši rezultatom 4:3.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.