IHL: Čegrincev doneo bodove Zvezdi u produžetku

U polslednjem meču IHL šampionata Crvena zvezda je golom najboljeg strelca prvog dela takmičenja Vjačeslava Čegrinceva u 17. sekundi produžetka savladala Vojvodinu 3:2.

Crvena zvezda – Vojvodina 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0)

Ledena dvorana „Pionir“. Gledalaca: 150. Sudije: I. Nedeljković, D. Popović, N. Nikolić, M. Dimanić. Strelci: 1:0 Marko Dragović (16:41), 1:1 Nemanja Vučurević (23:36), 1:2 Miloš Pušac (25:38), 2:2 Uglješa Novaković (31:44), 3:2 Vjačeslav Čegrincev (60:17). Isključenja: Crvena zvezda 10, Vojvodina 20 minuta. Šutevi:  Crvena zvezda 26, Vojvodina 14.

CRVENA ZVEZDA: RAnković, Mitić, Anić, Anđelković, Brkušanin, Čegrincev, DAniel, Dragović, D. Janković, I. Janković, Kasicki, Konkov, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Pulnikov, Ristić, Sabadoš, Španjević, cvik.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Ekmeščić, Jerković, Markković, Nikolić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Racić, RAdosavljević, Stefanson, Vučurević.

Čvrst i do poslednje sekunde napet meč mogli su da vide gledaoci u dvorani „Pionir“. poveli su beogradski crveno-beli golom Marka Dragovića posle dodavanja Ivana Anića u 17. minutu.

I u drugoj trećini dominirali su domaćini, ali su oklopnici Vojvodine na golu imali fenomenalnog Adama Bukebuma, a kapiten Nemanja Vučurević zatresao je mrežu Arsenija Rankovića u 24. minutu. nedugo zatim, Rasnkovič je još jednom morao da vadi pak iz mreže. Marko Puketa pokupio je pak od Vučurevića i prosledio ga Milošu Pušcu za 2:1 za Lale. Oba gola Novosađani su postigli sa igračem manje. Ipak, na drugi odmor ledeni momci otišli su pri rezultatu 2:2, Uglješa Novaković savladao je Bukebuma četiri minuta pre kraja drugog dela.

Odmeravanje snaga i čuvanje snage za produžetak obeležio je završnu trećinu. Posle 13 šuteva u prvom i 14 u drugom delu samo sedam u završnici Crvenoj zvezdi nisu doneli golove, a već prvi i jedini projektil na utakmici najboljeg strelca šampionata završio je iza leđa Bukebuma i Zvezda je mogla da počene proslavu 18. pobede u sezoni.