IHL U19: Dragović za pobedu juniora Zvezde u prvom meču plej-ofa

Juniori Crvene zvezde savladali su Bled 6:5 (1:0, 3:3, 2:2) u prvoj utakmici prvog kola plej-ofa IHL šampionata za igrače do 19 godina. Važnoj pobedi najviše je doprineo zlatni reprezentativac Srbije Marko Dragovič sa četiri paka spakovana u mrežu domaćina.

Bled – Crvena zvezda 5:6 (0:1, 3:3, 2:2)

Ledena dvorana Bled. Gledalca: 150. Sudije: M. Bulovec, A. Bergant, G. J. Zgonc. Strelci: 0:1 Marko Dragović (1:06), 0:2 Vuk Kravljanac (22:54), 1:2 Marsel Mahkovec (23:38), 1:3 Marko Dragović (26:27), 1:4 Marko Dragović (32:47), 2:4 Luka Stan (33:37), 3:4 Marcel Mahkovec (37:45), 3:5 Popović Mateja (41:08), 3:6 Marko Dragović (57:39), 4:6 Danilo Koržiletski (58:14), 5:6 Luka Stan (59:42). Isključenja: Bled 4, Crvena zvezda 2 minuta. Šutevi: Bled 42, Crvena zvezda 27.

BLED: Dzastin, Tomažin, Adrović, Bohinc, Klančar, Kožiletski, Mahkovec, G.Podrekar, U. Podrekar, Pogačnik, Smolej, J. Stan, L. Stan, Tušek, Vilman, Zupan.

CRVENA ZVEZDA: Avramović, Biton, Dinić, Dragović, Golubović, Gvozdenović, Jeremić, Jovanović, Kravljanac, Mašić, Mladenović, Nikolić, Popović, Ranković, Stojanović, Vdović.

Hokejaši Bleda nisu pošteno ni osetili led kad je Marko Dragović na asistenciju srebrnog olimpijca Matije Dinića posle samo 66 sekundi igre matirao Marka Dzastina za početno vođstvo crveno-belih od 1:0. Do sledećeg gola čekalo se do početka druge trećine. Na isteku trećeg minuta nastavka Vuk Kravljanac je posle dodavanja Marka Mladenovića matirao Dzastina i Zvezda je vodila 2:0.

Kišu golova u drugom delu nastavio je Marcel Mahkovec smanjivši na 2:1, ali je neverovatni Dragović do 33. minuta poslao još dva projektila u mrežu domaćina za velikih 4:1. I onda, kako to obično biva kad se brzo stigne do velike prednosti, usledilo je opuštanje, pa su oklopnici Bleda uspeli da smanje na 4:3 i na drugi odmor odu sa minimalnim zaostatkom i nadom da su Beograđani pokazali šta su znali i umeli.

Ipak su sve nade pale u vodu kad su Mateja Popović i Dragović još dva paka spakovali u mrežu Bleda. Sve što su domaćini do kraja meča mogli da urade je da ublaže poraz i još jednom stignu na gol zaostatka jer je maestralni golman crveno-belih Aleksandar Avramović “gutao” pakove za veliku pobedu Crvene zvezde u prvom meču prvog kola plej-ofa IHL karavana.

Sledeći duel oklopnici Zvezde i Bleda igraju u četvrtak 5. marta u ledenoj dvorani “Pionir” u 17.15.