IHL: Vojvodina se oprostila od plej-ofa

Hokejaši Vojvodine nisu uspeli u drugom meču četvrtfinala plej-ofa IHL šampionata da na svom ledu savladaju Mladost i izbore majstoricu u Zagrebu. Oklopnici Mladosti posle dramatične završnice slavili su u Novom Sadu  4:3.

Vojvodina – Mladost 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Ledena dvorana SPENS. Gledalaca:250. Sudije: S. Požar, I. Nedeljković, D. Popović, N. Nikolić. Strelci: 0:1 Mario Novak (7:11), 0:2 Bruno Fičur (14:07), 1:2 Uroš Bjelogrlić (16:51), 1:3 Bruno Fičir (42:15), 2:3 Miloš Pušac (52:57), 3:3 Uroš Bjelogrlić (54:10), 3:4 Mario Novak (58:18).  Isključenja: Vojvodina 28, Mladost 19+20 minuta. Šutevi: vojvodina 44, Mladost 34.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Ekmeščić, Hrina, Jerković, Marković, Milojković, Nikolić, Pajić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Racić, Radosavljević, Tomašević, Vučurević.

MLADOST: Štimac Rojtinić, Goršić, N. Cerovečki, R. Cerovečki, Fičur, Hanžek, Ivšac, Kozina, L. Kramarić, N. Kramarić, Novak, Premerl, Šakić, Šutevski, Smolenc, P. Trstenjak, T. Trstenjak, Vedlin, Vuglać.

I, nije se moglo bolje… Smanjio je Uroš Bjelogrlić početnu prednost gostiju iz Zagreba na 2:1 u 15. minutu, sačuvale su Lale mrežu u drugoj trećini, golman Adam Bukebum je još jednom bio maestralan, ali ni čuvar mreže gostiju Ivan Štimac Rojtinić nije dozvolio iznenađenje. Mreže su mirovale do 43. minuta kad je Bruno Fičur drugim golom na utakmici povećao prednost na 3:1.

Nisu se Novosađani predali ni tada, napad za napadom, projektili su sevali prema mreži gostiju da bi u 53. minutu Miloš Pušac smanjio na 3:2, a 73 sekunde kasnije Bjelogrlić je dodavanje kapitena Nemanje Vučurevića pretvorio u izjednačenje i nadu da crveno-beli mogu do produžetka, pobede i majstorice.

Napetost, nervoza i prevelika želja za pobedom doneli su isključenja kad je najmanje bilo potrebno oklopnicima Vojvodine. Manje od dva minuta pre kraja treći put u poslednjoj trećini isključen je Relja Radosavljević, oklopnici Mladosti iskoristili su brojčanu prednost da savladaju Bukebuma za 4:3 i, kako se posle 102 sekunde ispostavilo, prođu u polufinale IHL šampionata.