MOL liga: Ubedljiv poraz Beograda protiv Ujpešta, danas protiv Ferencvaroši za bolji utisak

Beogradski hokejaši nisu bili na nivou prethodnih partija u regionalnom takmičenju. Posle tri vezna trijumfa na domaćem ledu protiv Fehervara, Korone i Dunaree, srpski "oklopnici" nisu uspeli da ponove dobru igru iz tih duela i na taj način natave pobednički niz. Domaći UTE bio je kvalitetniji rival i slavio zaslužen trijumf kojim je izbio na drugo mesrto na tabeli, pretekavši gradskog rivala MAC. Utakmica u severnom delu mađarske prestonice rešena je u prvom delu druge trećine u kojoj je domaći sastav sa nekoliko vezanih golova otklonio svaku nedoumicu oko imena pobednika.

Iako je Ujpešt imao veliku dominaciju već u prvih 20 minuta (odnos šuteva na gol čak 23-6), Beograđani su imali koliko-toliko aktivan rezultat 0:2, ali je u meč rešen u periodu od 26. do 30. minuta, kada je domaćin sa četiri vezana gola (dva u "pauer pleju") otklonio sve dileme. Tome je u velikoj meri doprinela velika kazna koju je u 27. minutu dobio Kevin Albers koji je zbog naizgled bezazlenog prekršaja nad Andrašom Benkom zaradio isključenje do kraja meča, a Beograd "penalti kil" u trajanju od pet minuta. To je bio veliki udarac za inače oslabljenu bekovsku liniju našeg tima, koja je posle tog incidenta ostala sa samo pet igrača u rotaciji, što je značajno olakšalo posao domaćem timu u nastavku meča.

Beograd je tek u završnici druge trećine uspeo da "otvori" domaći tim pogotkom Nemanje Vučurevića koji je posle kontranapada Roberta Sabadoša i njegovog dobrog udarca, pokupio "otpadak" i ubacio ga u mrežu za smanjenje rezultata na 7:1. Početkom poslednjeg perioda UTE je uspeo da vrati prednost od sedam golova, da bi u 43. minutu Andrej Cvik, nekadašnji igrač mlađih kategorija budimpeštanskog kluba, ukrao pločicu u trećini domaćina, dodao do Roberta Sabadoša, koji je dva puta pokušao, da bi posle drugog njegovog udarca Danijel Despotović našao na pravom mestu i smanjio rezultat na 8:2. Samo 83 sekunde kasnije odlična kontra Beograđana krunisana je novim golom, pošto je povratnik u tim, kapiten Dimitrije Filipović koji se oporavio od povrede, iskoristio lepo dodavanje Hjuga Turkota i smanjio na 8:3. Ipak, do kraja susreta naša ekipa nije uspela da dodatno ublaži prednost rivala, naprotiv, domaćin je sa dva nova gola stigao do još jednog ubedljivog trijumfa nad Beogradom, poput onog spočetka sezone kada je slavio rezultatom 8:1.

Nažalost, naš tim nije uspeo da se u ovom duelu nametne na pravi način, kao što je to bilo u drugom meču dva rivala igranom krajem oktobra u Beogradu, kada je bilo 3:2 za goste iz prestonice Mađarske. Posle 19. poraza u sezoni Beograđani su ostali na poslednju poziciju na tabeli sa tri boda manje od Čikserede, a vremena za odmor praktično nemaju, jer će već u subotu od 16.30 časova ponovo na led u meču protiv Ferencvaroši, osmoplasiranim timom lige, od kojeg su dva puta ove sezone već gubili – 10:2 u Budimpešti i 5:4 u Beogradu.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.