DP Slovenije: Zvezdini omladinci neporaženi i posle Jesenica, seniori izgubili, pioniri silni na Bledu

Omladinska selekcija Crvene zvezde (igrači do 18 godina) nastavljaju da nižu pobede u slovenačkom državnom šampionatu. Puleni Jovice Rusa su zabeležili šestu pobedu u isto toliko odigranih mečeva u dosadašnjem toku takmičenja, ovog puta na teškom gostovanju u dvorani "Podmežakla" protiv Mladih Jesenica rezultatom 2:1, čime su sačuvali čelo tabele sa dva boda više i dva odigrana meča manje od prvog pratioca, ljubljanske Olimpije. Zvezda je u veoma izjednačenom meču do trijumfa stigla posle preokreta i po domaćina šokantnog početka poslednje trečine u kojoj su "Crveno-beli" u samo 46 sekundi početno vođstvo Jesenica s početka drugog perioda (strelac Tim Ivančević), preveli u vođstvo i, nasposletku, pobedu pogocima Miloša Gajića i Vasilija Anđelkovića (oba gola u 45. minutu).

Za razliku od svojih mlađih kolega, seniorski tim Crvene zvezde još uvek se muči ne bi li stigao do prvog trijumfa. Pritisnuti kasnim početkom sezone izabranici Nenada Milinkovića još uvek traže pravu formu, a ovog vikenda gostovali su ekipi HDK Maribor koja je slavila rezultatom 4:2. Iako je odnos snaga na ledu bio veoma izjednačen (odnos šuteva 40-38 u korist beogradskog tima), domaćin je trijumf obezbedio u poslednjih dvadeset minuta. Početko vođstvo Maribirčana koje je doneo Matic Raušl iz 10. minuta, neutralisao je Stefan Požar golom 30 sekundi pre kraja prve trećine. Raušl je na polovini meča ponovo doneo prednost domaćinu, da bi u prvom delu poslednjeg perioda "Lisice" praktično obezbedile pobedu golovima Sebastijana Cvirna i Luke Štebiha u 47, odnosn o 50. minutu. Zvezda je do kraja susreta u "Taboru" uspela samo da ublaži poraz golom Ivana Glavonjića 15 sekundi pre poslednje sirene.

Ubedljivu pobedu u nedelju je ostvarila selekcija do 12 godina. Četvrtim uzastopnim trijumfom, a šestim ukupno u devet odigranih utakmica, ekipa Vukašina Stevića stigla je do petog mesta na tabeli sa ukupno 18 osvojenih bodova, što je 15 manje ali uz dva meča manje od još uvek neporažene Olimpije. Četiri pogotka u goleadi "crveno-belih" pionira postigao je Kosta Mladenović (uz dve asistencije), het-trik je zabeležio Minja Ivanović (1A), dva puta u strelce su se upisali Nikola Urošević i Andreja Popović (3A), dok su svoje ime u zapisnik golovima dodali i Andreja Raičević, Aleksandar Sekulović (3A) i Ilija Marković (1A). O dominaciji Zvezde govori i odnos šuteva na gol koji je iznosio čak 46-9.

Minimalan poraz zabeležila je kadetska selekcija (do 16 godina) na gostovanju Slaviji junior (1:2). Ljubljančani su u dvorani "Zalog" do prednosti stigli u 30. minutu golom Jošta Zagorca, ali je samo minut i 16 sekundi kasnije rezultat poravnao Aleksandar Vuković, posle asistencije Antonija Bogdanovića. Međutim, dva i po minuta pre kraja susreta Slavija je inicijativu tokom većeg dela susreta krunisala golom Gašpera Skerlepa za trijumf od 2:1, kojim je zadržala korak sa vodećim Mladim Jesenicama na čelu tabele (Jesenice 26, Slavija 23), dok je ekipa Jovice Rusa na šestoj poziciji sa tri pobede iz osam odigranih utakmica (Jesenice 10, Slavija 11), odnosno ukupno devet bodova.