MOL liga: Ekspresan oporavak Beograda, protiv Ferencvaroši upisana važna pobeda u borbi za plej-of

Manje od 20 časova imali su hokejaši Beograda da se oporave od teškog poraza pretrpljenog u duelu sa UTE-om u petak (10:3), ali su to učinili na sjajan način. Ekipa Kristera Dreberga je u sudaru sa jednim od direktnih konkurenata u borbi za plej-of bila bolja od Ferencvaroši i slavila vredan trijumf na teškom gostovanju u Pešteržebetu, južnom delu mađarske prestonice. Vrlo nadahnutom igrom u najvećem delu utakmice srpski hokejaši uspeli su da slave pobedu na klizalištu na kojem su sredinom septembra doživeli najteži poraz u regionalnom takmičenju (10:2), pokazavši da je stanje na tabeli daleko od trenutnog odnosa snaga između našeg kluba i dobrog dela ostatka regionalne lige.

Ovim trijumfom, četvrtim u poslednjih pet utakmica hokejaši Beograda su se sa 19 osvojenih bodova ponovo na tabeli izjednačili sa ekipom Čikserede, od koje imaju više pobeda u međusobnim duelima, bolju gol razliku i jedan manje odigran meč. Ipak, cilj Beograda sada je osmo mesto koje vodi u plej-of, na kojoj se nalazi upravo Ferencvaroš koja ima 32 boda, uz jednu manje odigranu utakmicu. Iako je taj cilj još uvek daleko, nema sumnje da našim hokejašima do kraja ligaškog dela takmičenja predstoji lavovska borba da ostvare taj uspeh, a kako igraju u poslednje vreme ništa nije nemoguće.

Obe ekipe ušle su u meč "spuštenog garda", prva trećina protekla je u potpuno otvorenoj igri u kojoj je viđeno gotovo 40 pokušaja za gol (22-17 u šutevima za domaćina), a jedini gol viđen je već u četvrtom minutu kada je Andrej Cvik pogodio za vođstvo Beograda. Na golu našeg tima sjajan je bio Aleksej Trifonov (ukupno 36 odbrana) koji je u prvom periodu imao posla više nego u preostale dve trećine zajedno, između ostalog i zbog činjenice da su naši hokejaši zaradili čak deset minuta kazni i tako polovinu od uvodnih 20 minuta proveli sa igračem manje na ledu.

Ipak, golova nije bilo sve do sredine utakmice kada su domaći iskorsitili novu kaznu Beograda. Samo pet sekundi pre isteka kazne Uglješi Novakoviću, mrežu Trifonova zatresao je Lorinc Simon Farkaš, našoj publici poznat kao lanjski učesnik Prvenstva Srbije u dresu Tise Volan. Raodst domaćina koji se nadao da će u ovom meču izbeći treći vezani poraz trajala je samo 100 sekundi, pošto je na isteku 32. minuta Nemanja Vučurević postigao svoj šesti gol u sezoni, posle dodavanja Turkota, za novo vođstvo gostiju. Upravo je Hjugo Turkot bio faktor koji je ponovo doneo prevagu u igri Beograđana. Kanađanin je u 42. minutu iskoristio dvostruki "pauer plej" za naš sastav, čija je realizacija u dosadašnjem delu sezone bila ozbiljna boljka u igri srpskog tima. Ipak, ovog puta nije bilo propusta, Turkot je iskoristio asistencije Filipovića i Samira Salijija i svojim 23. pogotkom u sezoni udvostručio prednost (1:3). Dobra realizacija u "pauer pleju" krunisana je nešto više od minut kasnije, kada je iskorišćen i drugi igrač više, a strelac je posle asistencija Danijela Despotovića i ponovo Turkota bio kapiten Dimitrije Filipović za konačnih 4:1.

Važna pobeda Beograđana stigla je baš u momentima kada su se "Zeleni orlovi" nadali da bi mogli da najave izlazak iz očajne serije rezultata, ali u tome nisu uspeli, pa im je naš tim naneo 11 poraz u poslednjih 12 mečeva, što bi mogao da bude dobar signal za beogradski klub u nastavku grčevite borbe za plej-of u kojoj će gotovo izvesno biti i Čiksereda, Dunarea (28 bodova), ali i sedmoplasirani Fehervar koji imaisti broj bodova kao i Ferencvaroš. Naredni meč Beograd igra protiv još jedne ekipe iz mađarske prestonice MAC-a, koji je posle odličnog starta sezone i čelne pozicije na tabeli, ove nedelje pao na treću poziciju, pa srpskom klubu nadu u dobar rezultat sigurno može da probudi i nešto slabija forma "Medveda" (tri poraza na poslednje četiri utakmice, ali i sasvim solidan otpor koji je Beograd pružio u prethodnom duelu dve ekipe u našem glavnom gradu kada je tesno poražen rezultatom 4:3. Taj duel igra se u petak u 18 časova u ledenoj dvorani "Pionir", dok dva dana kasnije na istom mestu gostuje Debrecin.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.