IHL U19: Zvezda poklekla u završnici

Juniori Crvene zvezde nisu uspeli da u odlučujućem trećem meču savladaju vršnjake Bleda i plasiraju se u polufinale plej-ofa IHL šampionata.

Bled – Crvena zvezda 7:5 (3:2, 1:2, 3:2)

Ledena dvorana Bled. Gledalaca:120. Sudije: G. Režek, G. Miklič, G. Franc. Strelci: 1:0 Danilo Koržiletski (5:53), 2:0 Marcel Mahkovec (8:33), 2:1 Mateja Popović (9:28), 3:1 Tjaš Pogačnik (13:33), 3:2 Marko Dragović (21:06), 4:2 Marcel Mahkovec (34:50), 4:3 Matija Dinić (38:59), 4:4 Matija Dinić (44:30), 5:4 Emil Jeločmik (48:48), 6:4 Gaber Podrekar (52:12), 6:5 Aleksa Gvozdenović (55:02), 7:5 Luka Stan (59:53). Isključenja: Bled 8, Crvena zvezda 6 minuta.

HKMK BLED: Justin, Tomažov, Adrović, Bohinc, Borse, J. Flajs, Ž. Flajs, Jeločnik, Klančar, Kolar, Koržiletski, Mahkovec, G. Podrekar, U. Podrekar, Pogačnik, Slivnik, Smolej, J. Stan, L. Stan, Tušek, Vilman, Zupan.

CRVENA ZVEZDA: Avramović, Biton, Dinić, Dragović, Golubović, Gvozdenović, Jeremić, Jovanović, Kravljanac, Mašić, Mladenović, Popović, Stojanović, Tarakan, Vdović.

Još jednom su mladi oklopnici Crven zvezde bili na korak do pobede, ali gust raspored u završnici IHL šampionata i sezona u kojoj uglavnom nisu trenirali zajedno uzeli su danak. Iako su domaćini su vodili skoro ceo meč, crveno-beli ni jednog trenutka nisu stali, borili su se za svaki pak, jurili rezultat. Mateja Popović je u 10. minutu smanjio početnu prednost Bleđana na 2:1, ali su Beograđani na prvi odmor ipak otišli sa dva gola zaostatka.

Početak poslednje trećine doneo je nadu da mogu do produžetka i velike pobede u majstorici. Matija Dinić je u trenutku kad su imali igrača više savladao Marka Justina i izjednačio na 4:4. Hokejaši Bleda još dva puta su savladali Aleksandra Avramovića, Aleksa Gvozdenović je u 56. minutu smanjio na 6:5, a izlazak golmana 92 sekunde pre kraja nije doneo izjednačenje, već samo još jedan pak u praznoj mreži Crvene zvezde i oproštaj od daljeg takmičenja u IHL šampionatu.