Prvenstvo Srbije: Zvezda dan posle Medvešćaka savladala i NS Stars

"Crveno-beli" su opravdali ulogu favorita i ubedljivo slavili u Novom Sadu, iako su samo dvadesetak sati ranije igrali težak meč Državnog prvenstva Slovenije protiv Medveščaka u kojem su takođe slavili rezultatom 3:1. Iako se očekivao mnogo veći otpor "Novosadskih zvezda", naročito uzimajući u obzir partije koje su pružili u duelima sa aktuelnim šampionom Partizanom, Zvezdini hokejaši nisu dozvolili iznenađenje, uprkos umoru koji je sigurno bio prisutan u beogradskom sastavu.

Upravo zbog te činjenice trener gostiju Nenad Milinković pružio je veću minutažu mlađim snagama, a tu priliku najbolje je iskoristio 17-godišnji Aleksa Vukotić koji je postigao dva gola na ovom susretu. Odlično je bilo i najnovije Zvezdino pojačanje iz Rusije Mark Soljankin koji je takođe dva puta zatresao mrežu Fedora Arancikog (15 odbrana, šest primljenih golova za 40 minuta igre), Ipak, najbolji pojedinac meča bio je Ivan Glavonjić koji je zabeležio het-trik uz dve upisane asistencije za svoje saigrače. Odličan je bio još jedan ruski hokejaš Aleksandar Zubricki koji je uz jedan pogodak zabeležio i tri asistencije, dok je po gol i asistenciju imao Stefan Požar.

Domaćin je u odnosu na prethodne mečeve sa Partizanom, na ovom susretu bio jači za nekolicinu mladih snaga koje su stigle upravo iz redova "Crno-belih", ali će njihov vidljiv doprinos igri Novosađana ipak morati da sačeka narednu priliku. Inače, utakmica je protekla u relativno nervoznom tonu, jer su u "Spensu" viđene čak četiri disciplinske kazne (tri za domaćina i jedna za goste) i ukupno 68 kaznenih minuta (46-22).

Na tabeli Prvenstva Srbije posle pet odigranih mečeva vodi Partizan sa devet bodova iz četiri utakmice, Crvena zvezda ima šest uz meč manje, dok su bez bodova NS Stars (tri odigrane utakmice) i Vojvodina koja još uvek nije odigrala nijedan susret.

Novosadski "crveno-beli" će prvi meč u sezoni odigrati u ponedeljak od 20 časova kada u ledenoj dvorani "Pionir" gostuju aktuelnom šampionu Partizanu.