Prvenstvo Srbije: Vojvodina odlično počela, Partizan slavio posle preokreta

Odličan hokej imali su priliku da gledaju posetioci najvećeg našeg klizališta. Aktuelnom šampionu države Partizanu u goste je stigla novosadska Vojvodina koja je u ovom meču otpočela svoju takmičarsku sezonu. Dugo iščekivan start u Prvenstvu Srbije novosadski "Crveno-beli" su obeležili odličnom igrom protiv domaćina, koji je uprkos rezultatskom zaostatku u prvom periodu, uspeo da preokrene tok meča i slavi četvrti trijumf u sezoni. "Crno-beli" su oslabljeni neigranjem Milovanovića, Gabrića i Rakovića, kao i odlaskom petorice mladih igrača u NS Stars (Novaković, Ajduković, Vitorović, Mašić i Basta), imali mnogo problema sa veoma borbenim Novosađanima koji su pokazali da će u odnosu na prošlu sezonu, kada su protivnicima uglavnom služili za popravljanje gol-razlike, u novoj igrati mnogo značajniju ulogu u šampionatu Srbije.

Vojvodina je u odnosu na prošli šampionat u ovom jača za kanadske internacionalce Rejmonda Matavašiša i Troja Ganera, odnosno Rusa Maksima Lapteva, kao i nekadašnje hokejaše "Crno-belih" i reprezentativce Srbije Ivana Tumbasa i Miloša Babića, a doprinos poslednje trojice viđen je već u prvoj utakmici u sezoni. Novosađani su od starta krenuli ofanzivno i otvoreno, a inicijativu u prvom periodu (odnos šuteva 15-4) krunisali su golom Milana Nikolića u 13. minutu. Partizan je uspeo da uspostavi ravnotežu, a zatim i uzvrati, pa je tri minuta kasnije Lazar Novaković poravnao rezultat posle asistencija Aleksandra Vukovića i Nemanje Nikolića.

Otvorena igra viđena je i u nastavku u čijem je uvodnom delu Partizan iskoristio blagi pad u igri gostiju i vrlo brzo stigao do potpunog preokreta i prednosti od dva gola. Najpre je Nemanja Nikolić iskoristio dodavanje Dragana Komazeca za vođstvo domaćih u 26. minutu, da bi tri minuta kasnije Srđan Ristić odličnim prodorom završio akciju koju je još jednom započeo Nemanja Nikolić. Delovalo je tada da će "Crno-beli" iskustvom slomiti rivala, ali je tim trenera Gorana Ristića vrlo brzo uzvratio i pogotkom Miloša Babića svojoj nekadašnjoj ekipi vratio potpunu neizvesnost u meč, savladavši veoma zaposlenog Milana Lukovića (ukupno 42 odbrane) samo minut i po kasnije.

Nije bilo golova u drugoj polovini druge trećine, a start poslednjeg perioda protekao je u potpunoj dominaciji gostiju. Ipak, pokušaji Vojvodine u prvih deset minuta treće trećine nisu bili ubojiti u završnici, da bi u momentima kada su se konačno oslobodili pritiska Partizanovi "oklopnici" odmah poentirali. Kaznu u redovima gostujućeg tima na isteku 51. minuta je golom iskoristio Đorđije Terzić, posle novog dodavanja Komazeca i treći put Nikolića. Taj pogodak kao da je slomio tim iz "Srpske Atine" koji je minut i po kasnije ponovo kapitulirao, a mrežu Ivana Belića (21 odbrana) drugi put na utakmici pogodio je Srđan Ristić koji je ceo posao završio sâm, prošavši "slalomom" odbranu rivala i tako rešio pitanje pobednika – 5:2.

Duel Partizana i Vojvodine sigurno nije među najkvalitetnijima koji su viđeni u poslednjih nekoliko sezona, ali je borbenošću na momente podsetio na velike duele dva najtrofejnija srpska kluba skraja prethodne decenije, pa se i u nastavku sezone može očekivati velika borba ovih rivala, dok i forma preostala dva kluba, Crvene zvezde i NS Starsa, nagoveštava izuzetno zanimljiv nastavak sezone.