DP Slovenije: Zvezdini seniori upisali prvi trijumf, selekcija U18 nastavila da niže pobede

Posle četiri poraza na startu prvenstva Slovenije seniori Crvene zvezde zabeležili su prvi trijumf. "Crveno-beli" su u prvom meču pred domaćim navijačima u subotu slavili pobedu protiv zagrebačkog Medveščaka (3:1), u odličnoj i veoma neizvesnoj utakmici. Pojačani dvojicom novih igrača, beloruskim napadačem Mihailom Buhkinom i ruskim bekom Markom Soljankinom, te trenerom Igorom Krivošlikom sa kojim će u nastavku sezone sarađivati dosadašnji prvi trener Nenad Milinković, Zvezdini hokejaši nadigrali su tim iz hrvatske prestonice. Beograđani su do pobede stigli u završnih deset minuta kada su postigli dva gola, a među najzaslužnijima za trijumf domaćeg tima bio je upravo Mihail Buhkin koji je učestvovao u akcijama kod sva tri pogotka. Beloruski internacionalac postigao je dva gola i upisao jednu asistenciju, ali je ključni potez na meču ipak bio delo Ivana Glavonjića koji je u 52. minutu doneo vođstvo Zvezdi (prethodno asisteirao Buhkinu kod prvog gola), da bi Buhkin jedanaest sekundi pre kraja pogodio praznu mrežu rivala i potvrdio pobedu. Odličan je bio i drugi ruski napadač Aleksandar Zubricki koji je bio asistent kod sva tri pogotka domaćeg sastava koji je ovom pobedom ostavio na poslednjem mestu na tabeli usamljenu ekipu KHL Zagreba i najavio bolji nastavak sezone u kojem beogradski klub ima ambiciju da se plasira u plej-of.

Omladinska selekcija Crvene zvezde (igrači do 18 godina) zabeležila je sedmu pobedu u isto toliko odigranih mečeva i nadtavila da beži ljubljanskoj Olimpiji na čeluu tabele sa dva boda više i dve utakmice manje od "Zmajčeka". Ovog puta pred timom Jovice Rusa u Kranju je pao domaći Triglav rezultatom 7:1. U novoj ubedljivoj pobedi srpskog kluba het-trik je zabeležio Vasilije Anđelković, dva gola delo su Matije Vukovića, dok su se po jednom u strelce upisali Aleksa Gvozdenović i Miloš Gajić, za sva tri boda u "Zlatnom polju" i nastavak serije nepobedivosti.

Ovog vikenda u Beogradu su igrale i selekcije do 14 i 16 godina. Starija, kadetska selekcija je na klizalištu "Pingvin" bila silovita protiv Maribora (9:2). Ekipa koju takođe predvodi Jovica Rus nije štedela goste iz Slovenije i zabeležila trijumf u duelu "donjeg doma" tabele Državnog prvenstva Slovenije. Zvezda je pobegla gostima šest bodova i izjednačila se na petom mestu sa Triglavom od kojeg ima dva meča manje. "Crveno-beli" u odnosu na vodeće Mlade Jesenice zaostaju 14 bodova, ali i od kluba iz "Podmežakle" imaju dve manje odigrane utakmice. Najefikasniji u trijumfu beogradskoh tima bio je Marko Dragović koji je uz tri postignuta gola upisao i dve asistencije, dok su se u poletnoj igri Zvezdinog tima golovima istakli i Vasilije Marinković, Mateja Popović, kao i Aleksa Gvozdenović i Antonije Bogdanović koji su ubeležili i po jednu asistenciju.

Duel dva kluba u nešto mlađem uzrastu starijih pionira (U14) takođe su dobili "Crveno-beli", ali je neizvesnosti bilo mnogo više. Junak Zvezdine pobede bio je Vuk Savić koji je bio strelac oba gola za domaćina. Beograđani su poveli u desetom minutu, da bi u 32. Žan Ljubič poravnao rezultat i potpuno "otvorio" meč. Sama završnica bila je izuzetno zanimljiva, jer je najpre Savić dva i po minuta pre kraja drugi put doneo vođstvo domaćem timu, da bi stotinak sekundi pre poslednje sirene došlo gotovo do obračuna napetih i pobede željnih mladih hokejaša dva tima, ali su se strasti na kraju smirile, a Zvezda odnela važnu pobedu, treću u sezoni, kojom je ostala na devetom mestu na tabeli, uz najmanje tri meča manje od svih ostalih timova koji se nalaze iznad nje.