Međunarodna U12 & U14 liga: Sve četiri pobede naših klubova, Partizan i Zvezda na vrhu

U četvrtoj rundi regionalnog takmičenja za mlađe kategorije, uz Crvenu zvezdu i Zagreb zaigrao je Partizan koji je na ovom turniru zauzeo mesto bugarskog NSA iz Sofije, koji je bio sprečen da doputuje u Beograd. Dva srpska kluba namerila su se na hrvatski, a dečaci "večitih rivala" u sva četiri susreta sa vršnjacima iz Zagreba odneli su pobede. Pobedama Partizana i Crvene zvezde, stanje na tabeli se posle četiri odigrana turnira nije promenilo, u oba konkurencije vodi Partizan, a prate ga "Crveno-beli".

Četvrti turnir počeo je reprizom duela sa prethodnog turnira igranog sredinom novembra u Novom Sadu u kojem su se sastale selekcije Partizana i Zagreba do 14 godina, a ponovo je bolja bila beogradska ekipa. Posle 5:2 u "Srpskoj Atini", duel dva tima u ledenoj dvorani "Pionir" ponovo je zasluženo i sigurno u svoju korist rešio Partizan rezultatom 3:1, krunišući inicijativu koju je imao tokom najvećeg dela meča (ukupan odnos šuteva na gol 23-6). Pobedu "Crno-belima" sa dva gola doneo je Mijat Filipović, koji je upisao i aistenciju za drugi gol Partizana koji je postigao Uroš Alijević. Jedini gol za goste iz hrvatske prestonice dao je Patrik Lihtenvalner.

Duel istih rivala u nešto mlađem uzrastu (do 12 godina) bio je znatno izjednačeniji, a Partizan je do pobede stigao u poslednjih dvanaest minuta. Najpre je Janko Alijević na isteku 29. minuta pogodio mrežu rivala, da bi posle asistencije istog igrača dva minuta kasnije prednost ekipe Bobana Čukovića udvostručio Relja Jovović, a rezultat 2:0 ispostavio se kao konačan. Time su se "Crno-beli" revanširali rivalu za identičan poraz koji su pretrpeli od njega na turniru u Novom Sadu.

Najmanje neizvesnosti bilo je u utakmici koja je usledila. Selekcija Crvene zvezde do 14 godina, koja je u ozbiljnom takmičarskom ritmu usled učešća u Državnom prvenstvu Slovenije, nije imala milosti za vršnjake iz Zagreba10:0. Po dva gola u pobedi ekipe Marka Juloskog postigli su Niko Gaković, Matija Milošević i Vuk Šaljić, dok su se po jednom u strelce upisali Matija Dinić, Relja Jovanović, Vuk Kravljanac i Milica Velček. Drugom pobedom u isto toliko odigranih utakmica, Zvezda se odvojila od zagrebačkog rivala na drugoj poziciji na tabeli sa šest bodova manje od takođe neporaženog Partizana od kojeg ima dva meča manje, dok je Zagreb treći sa tri boda iz četiri utakmice.

Poslednji meč četvrtog turnira odigrale su selekcije Crvene zvezde i Zagreba do 12 godina. Tim Vukašina Stevića zabeležio je siguran trijumf od 5:2, a najbolju partiju u trijumfu domaćina pružio je Kosta Mladenović koji je pored gola upisao dve asistencije. U listu strelaca svoje ime dodali su i Lazar Lalošević, Valentina Vrhoci, Relja Milošević (jedna asistencija) i Andreja Raičević. Gosti iz Zagreba su na ovom meču uspeli samo da priprete u trenucima pada koncentracije "Crveno-belih", golovima Leonarda Stipkovića u sedmom minutu i Bruna Zovka u 21. Na tabeli i dalje vodi Partizan sa 12 bodova iz pet odigranih mečeva. Tri manje ima Crvena zvezda, ali i utakmicu manje od najvećeg rivala, dok je treći Zagreb koji ima šest bodova iz četiri utakmice.

Međunarodna U12 & U14 liga pokrenuta je ove godine u saradnji hrvatskog, bugarskog i srpskog hokej saveza, na inicijativu Saveza hokeja na ledu Srbije. Ligu koja je zamišljena kao jedan od puteva razvoja hokeja u reigonalnim okvirima čine srpski klubovi SKHL Crvena zvezda, HK Partizan i NS Stars/Spartak, zatim hrvatski KHL Mladost i KHL Zagreb, odnosno bugarski NSA Sofija. Mečevi naših klubova u okviru Međunarodne lige boduju se za domaće prvenstvo u kojem ekipe NS Starsa i Spartaka nastupaju zajednički u kategoriji U14, dok u kategoriji do 12 godina igrati kao zasebne ekipe. Osim toga, u konkurenciji do 12 godina u Prvenstvu Srbije nastupa i ekipa novosadske Vojvodine.

Peti turnir Međunarodne U12 & U14 lige igraće se 10. decembra u hrvatskim Delnicama, a na njemu će nastupiti ekipe Mladosti, Zagreba i Crvene zvezde.