Prvenstvo Srbije, plej-of: Beograd poveo protiv Zvezde u finalnoj seriji

Nije bilo neizvesnosti u duelu dva naša najbolja kluba, iako se zbog svega što je prethodilo finalnoj seriji očekivala velika borba. Ipak, Beograd je iskustvo sticano tokom sezone u MOL ligi pretočio u siguran trijumf i vođstvo u seriji od 1-0. Hokejaši najmlađeg srpskog kluba do trijumfa su stigli posle sjajne igre u prvoj trećini, kada su stigli do velike prednosti od 4:0, posle koje je povratak "Crveno-belih" praktično bio nemoguća misija. Zvezda je pokušala da parira rivalu, ali je evidentno bilo da je ekipa Beograda bolje fizički i tehnički pripremljena od aktuelnog vicešampiona države, pa do kraja susreta nije bilo nedoumica oko pobednika. Tako je Beograd stigao na korak do prve titule u klupskoj istoriji za koju mu je potreban još samo jedan trijumf.

Najefikasniji u redovima pobednika bilo je pojačanje "oklopnika" Beograda Marko Milovanović sa dva gola, dok je najbolju partiju pružio Samir Saliji koji je uz postignut gol zabeležio i tri asistencije. Strelci za nominalnog domaćina bili su i kapiten Dimitrije Filipović, Srđan Ristić, Kevin Albers i Marko Brkušanin. U ekipi Crvene zvezde po jedan gol i asistenciju zabeležio je Aleksandar Zubricki, iako se od prvog strelca ligaškog dela takmičenja, a najboljeg asistenta plej-ofa, očekivalo i više. Pored njega, u strelce se upisao i beloruski internacionalac Evgeni Leonov, dok je podbacio njegov zemljak i prvi golgeter Miahil Buhkin čiji je doprinos igri Zvezde osujetio bekovski tandem našeg najmlađeg kluba.

Beograd dobio prvu rundu, ko će drugu: Hokejaši dva prestonička kluba drugi meč igraće u Novom SaduFoto: SHLS

Beograd je već u uvodnim minutima nagovestio trijumf. Meč je počeo vrlo nervozno, a već u uvodnim minutima najbolji strelac Beograda u MOL ligi Hjugo Turkot je završio na ledu posle jednog ozbiljnog naleta Zvezdinih hokejaša. Nimalo prijatna scena završena je tek posle nekoliko minuta, kada je vidno uzdrmani Kanađanin napustio led i više se nije vraćao. Nije to poremetilo srpskog regionalnog ligaša, koji je već u osmom minutu poveo golom Dimitrija Filipovića, da bi kao posledicu vrlo oštrog starta meča i serije isključenja u uvodnoj trećini, Marko Milovanović realizovao "pauer plej" u 13. minutu i udvostručio prednost nominalnog domaćina. Nepuna tri minuta kasnije već je bilo 3:0, pošto je Srđan Ristić sjajnim udarcem sa poludistance savladao Vitalija Belinskog koji nije briljirao na ovom susretu, uprkos 26 odbrana na meču. Tačku na prvi deo igre, a praktično i na meč, već u završnici prvog perioda stavio je ponovo Marko Milovanović koji je drugim golom doneo svom timu prednost od 4:0 na prvom odmoru.

Beograd je nošen tim rezultatom imao priliku da u nastavku malo "povuče ručnu", pa je drugi deo igre protekao u rezultatskom egalu. Nadu Zvezdi dao je Aleksandar Zubricki realizacijom "pauer pleja" u 23. minutu, da bi je ipak ponovo ugasio Kevin Albers koji je na polovini utakmice realizovao asistencije Arvaja i Vučurevića za prednost od 5:1. Tim rezultatom otišlo se na poslednju pauzu, a završnih 20 minuta bili su samo rutina za "domaći" sastav, naročito posle gola Samira Salijija već u drugom minutu poslednjeg nastavka. U 54. minutu još jedan pak završio je iza leđa Belinskog, pošto je Marko Brkušanin zaključio listu strelaca Beograda, posle asistencija sjajnog Salijija, te odličnog Ristića. Zvezda je u poslednjim minutima pokušala da makar ublaži rezultat i tako popravi slab utisak, a u tome je i uspela, pošto je u 58. minutu Evgeni Leonov savladao Alekseja Trifonova (ukupno 21 odbrana na utakmici), ali više od toga nije mogla – 7:2.

Drugi meč finalne serije na programu je već u petak, a zbog zauzetosti ledene dvorane "Pionir" usled turnira u umetničkom klizanju "Beogradski trofej", utakmica će na predlog SKHL Crvena zvezda biti odigrana u ledenoj dvorani "Spens" u Novom Sadu, s početkom u 20.15 časova.

Do juče u istom dresu: Robert Sabadoš (Crvena zvezda) i Samir Saliji (Beograd)Foto: SHLS