PS u inlajnu: Pirati prvi put šampioni Srbije

Državno prvenstvo u inaljn hokeju (hokeju na rolerima) nije završeno kako je planirano, finalnim petim turnirom u hali "Crna rupa", planiranim još za 17. jun. Kako je završetak Prvenstva Srbije propozicijama takmičenja planiran najkasnije do završetka juna, a organizacija finalnog turnira nije bila moguća do tog datuma, takmičenje je moralo da bude završeno za "zelenim stolom". Ekipe Spartaka, Crvene zvezde i Vojvodine još posle četvrtog turnira obavestile su Direktora takmičenja da neće biti u mogućnosti da odigraju svoje preostale mečeve petog i ranije odložene utakmice drugog turnira, pa su one registrovane službenim rezultatom 5:0 u korist njihovih protivnika.

Tako je Partizan tri pobede stekao bez borbe – protiv Vojvodine, Crvene zvezde (obe sa drugog turnira) i Spartaka (peti) – ekipa Viteza tri boda je dobila zahvaljujući neodigranom duelu drugog turnira sa Vojvodinom, dok je utakmica planirana za finalni turnir između Crvene zvezde i Pirata donela bodove i debitantu u takmičenju.

Nažalost, upravo tri ekipe koje su stekle bodove iz ovih utakmica, nisu odigrale tri međusobna duela, pa je konačna tabela formirana na osnovu mečeva koji su odigrani. Tako su Pirati u debitantskoj sezoni u takmičenju osvojili prvu titulu prvaka u klupskoj istoriji, sa svih deset zabeleženih trijumfa i 29 od mogućih 30 osvojenih bodova. Beogradski klub ostaio je iza sebe gradskog rivala Partizan koji je posle tri uzastopne titule šampiona, prvenstvo završio na drugoj poziciji sa dva boda manje, takođe iz deset odigranih susreta, dok je treća ekipa Spartaka koja je osvojila 22 i 12 odigranih utakmica. Subotičani mogu da se podiče činjenicom da su ove sezone jedini uspeli da novom šampionu "otkinu" bod, porazom u penal seriji (3:4) utakmice igrane u okviru drugog turnira.

Četvrto mesto zauzeo je lanjski vicešampion Vitez sa 15 bodova (10 utakmica), Crvena zvezda je peta sa poenom manje, dok su poslednje dve pozicije osvojili još jedan debitant, ekipa Belih orlova sa osam, odnosno novosadska Vojvodina sa dva boda. I pored činjenice da šampionat nije završen na planiran način, Prvenstvo Srbije za 2017. godinu ostaće upamćeno kao najmasovnije do sada (nastupilo čak sedam ekipa), pa ostaje nada da će u budućnosti doneti još bolje momente sportu koji je u domaćim okvirima još uvek u povoju.