MOL liga: Furiozna završnica i het-trik Crnogorca sačuvali Beogradu nadu da ipak može u plej-of

Nada živi dok god to matematika dozvoljava. Beogradski hokejaši uzdigli su se kao feniks iz pepela i na gostovanju Dunarei u Galacu uspeli da nadoknade dva gola zaostatka spočetka druge trećine i u nastavku susreta potpuno preokrenu rezultat i slave ubedljivu pobedu, identičnu onoj koju su zabeležili u meču u ledenoj dvorani "Pionir" krajem novembra. Jedanaestim trijumfom u sezoni Beograd je sačuvao kakvu-takvu nadu da bi ipak mogao u plej-of, iako je to posle (neočekivanog) poraza od Čikserede u petak (3:5) delovalo teško ostvarivo. Tri utakmice pre kraja takmičenja srpski klub ima 33 boda i zaostaje devet od osmoplasiranog Fehervara, koji se nalazi na poziciji koja vodi u plej-of, što znači da do kraja ligaškog dela takmičenja puleni Nemanje Jankovića moraju da zabeleže sva tri trijumfa (protiv Korone Brašov, MAC-a i Dunaujvaroši) i to u regularnom delu ovih utakmica, dok već neko vreme ne zavisi sve od njih, pa će morati da polažu nade u činjenicu da "Titani" iz Sekešfehervara više ne smeju da osvoje niti jedan bod u svoja tri preostala duela protiv MAC-a, Jegešmedveka i Dunaujvaroši.

Svakako da ovaj scenario nije nerealan, ali se isto tako čini da je pravi trenutak da se svi ljubitelji srpskog hokeja uzdaju u sreću kako i nadu da će se "kockice poklopiti" i tako fortuna omogućiti da se Beograđani ipak nađu u doigravanju. Igrama koje su pružili u ovoj sezoni to su sigurno zaslužili, pa tako i pruženom partijom u duelu sa Dunareom, posebno veoma nadahnutom igrom u završnoj trećini, kada su sa čak četiri uzastopna gola vezali ukupno šest pogodaka i prednost rivala od 2:0 preokrenuli u zaslužen trijumf. Nije počelo dobro jer je domaćin poveo krajem prvog dela golom Mikole Kolijade, da bi primljen gol u trenucima kada je naš tim imao "pauer plej" u 25. minutu sigurno psihološki uticao na Beograđane. Ipak, uspeli su da se podignu posle tog pogotka kapitena Filiša Bušbahera i sredinom utakmice poprave učinak sa igračem više, tako što je Dominik Crnogorac smanjio prednost domaćih, posle asistencije Nemanje Vučurevića. Samo dva i po minuta kasnije momentum igre potpuno je prebačen na stranu Beograda, pošto je Marko Brkušanin posle pogotka u meču sa Čikseredom drugi put u dva dana zatresao mrežu protivničkih golmana za potpuni rezultatski egal.

Razvoj okolnosti nije delovao toliko dobro u 44. minutu kada je viđen okršaj Aleksandra Kristijana Munteanua i Dimitrija Filipovića. Obojica igrača u tim momentima su zbog kazni završili su utakmicu, pa je Beograd do kraja morao da igra bez kapitena. A onda, samo minut kasnije, počinje prava mala rapsodija srpskog hokeja i trenuci posebnog nadahnuća Dominika Crnogorca. Bek Beograda je najpre u 45. minutu svojim drugim golom "ispravio" propust odbrane kod drugog pogotka domaćih i taj "šort hend" gol anulirao istim "oružjem". Dunarea je imala prednost igrača više, ali je Crnogorac uspeo da svojim devetim golom u sezoni dovede svoj tim u vođstvo, da bi svoje magično veče krunisao u 48. minutu kada jeposle asistencija Marka Brkušanina i Hjuga Turkota pogodio i u našem "pauer pleju" i tako kompletirao het-trik za vredno vođstvo od 4:2. Kako se meč bližio kraju domaći su delovali sve nervoznije, da bi na isteku 54. minuta Nikola Kerezović postigao peti gol u sezoni, za bezbednu završnicu u kojoj su srpski hokejaši još jednom uspeli da se upišu u strelce, pošto je Pavle Ogrizović postigao debitantski gol u dresu Beograda, realizujući na taj način dvostruki "pauer plej" koji su imali naši hokejaši posle serije isključenja hokejaša Dunaree, za konačnih i ubedljivih 2:6.

Beogradu predstoji dan pauze, a prvi sledeći meč koji će morati da dobije u nastojanju da dođe do doigravanja biće susret sa Koronom, u ponedeljak u Brašovu. Taj meč počinje u 17.30 časova po centralnoevropskom vremenu.

Sve rezultate i tabelu dosadašnjeg toka takmičenja u MOL ligi možete da pogledate OVDE.