IHL: Dva poraza Zvezde u Kranju

U dvomeču sa ekipom Triglava hokejaši Crvene zvezde oba puta poraženi identičnim rezultatom – 5:4.

Vjačeslav Čegricev dva puta je u prvo meču u prvom delu matirao golmana Triglava Uroša Pavca i najavio još jedan jak duel u IHL karavanu. Vrlo brzo posle drugog projektila Čegrinceva mrežu Arsenija Rakovića zatresao je Krištof Potočnik i smanjio na 2:1.

Ruski internacionalac je i u drugom delu bio nerešiva enigma za Plavca, pa su u 27. munutu crveno-beli ponovo imali dva gola prednosti. Ipak, ni Ranković nije bio imun na napade domaćina, popustio je i Žan Zupan je smanjio rezultat na 3:2.

Poslednja trećina donela je najviše uzbuđenja. Peter Pavc izjenačio je na 3:3, Ivan Anić još jednom je doveo Zvedu do prednosti, a produžetak je obezbedio Anže Terlikar 75 sekundi pre kraja trećeg dela.

Iako su nastavku imali igrača više, crveno-beli oklopnici nisu iskoristili brojčanu prednost, a domaćini su to kaznili i sedam sekundi pre kraja Krištof Potočnik doneo je drugoplasiranoj ekipi šampionata pobedu od 5:4.

Prštao je led u Kranju u drugom duelu Triglava i Zvezde. Prvi je mrežu zatresao Pavle Podunavac u 11. minutu da bi Krištof  Potočnik izjednačio četiri minuta kasnije.

U drugom delu domaćini su se razigrali i posle još jednog vođstva koje je Zvezdi obezbedio Mihal Daniel, golovima Žana Zupana i Matevža Bana preokrenuli na 3:2.

Poslednja tećina donela je i najviše uzbuđenja, ali je umor stigao crveno-bele. Andrija Španjević je izjednačio, a dva brza gola domaćina potpuno su izbacila Beograđane iz ritma. Sve što su do kraja uspeli da urede je da ublaže poraz projektilom Andreja Cvika 12 sekundi pre kraja utakmice.

Prvi meč

Triglav – Crvena zvezda 5:4 (1:2, 1:1, 2:1, 1:0) – 09.11.2019.

Dvorana „Zlatno polje”. Gledalaca: 100. Sudije: Fajdiga, Miklič i Milovanović. Strelci: 0:1 Vjačeslav Čegrincev (2:56), 0:2 Vjačeslav Čegrincev (9:21), 1:2 Krištof Potočnik (10:28), 1:3 Vjačeslav Čegrincev (26:10), 2:3 Žan Zupan (28:26), 3:3 Peter Pavc (42:25), 3:4 Ivan Anić (51:06), 4:4 Anže Terlikar (58:45), 5:4 Krištof Potočnik (64:53). Isključenja: Triglav 6, Crvena zvezda 12 minuta.

TRIGLAV: Plavc, Šenk, Ahačič, M. Ban, U. Ban, Hočevar, Janežič, Jelar, Lampič, Mravlje-Lombar, Mubi, Pavc, Potočnik, Štenkler, Terlikar, Zupan.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Stepanović, Anić, Brkušanin, Čegrincev, Daniel, Dragović, Gvozdenović, Janković, Kasitski, Marković, Novaković, Podunavac, Popović, Španjević, Tarakan, Cvik.

Drugi meč

Triglav – Crvena zvezda 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)

Dvorana „Zlatno polje”. Gledalaca 100. Sudije: Lešnjak, Čertanc i Javornik. Strelci: 0:1 Pavle Podunavac (10:06), 1:1  Krištof Potočnik (14:07), 1:2 Mihal Daniel (27:52), 2:2 Žan Zupan (31:47), 3:2 Matevž Ban (35:05), 3:3 Andrija Španjević (45:39), 4:3 Nejc Hočevar (46:08), 5:3 Krištof Potočnik (47:10), 5:4 Andrej Cvik (59:48). Isključenja: Triglav 12, Crvena zvezda 2 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Stepanović, Anić, Brkušanin, Čegrincev, Daniel, Dragović, Gvozdenović, Janković, Kasitski, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popović, Španjević, Tarakan, Cvik.