IHL: Zvezda rutinski do bodova

Hokejaši Crvene zvezde i u drugom duelu dvomeča IHL šampionata protiv Mladosti osvojili su bodove savladavši goste iz Zagreba 10:3.

Crvena zvezda – Mladost 10:3 (2:0, 5:1, 3:2)

Ledena dvorana „Pionir“. Gledalaca: 120. Sudije: I. Nedeljković, T. Fazekaš, S. Požar, A. Đokić. Strelci: 1:0 Vjačeslav Čegrincev (3:44), 2:0 Dušan Janković (19:54), 3:0 Vjačeslav Čegrincev (24:56), 4:0 Jevgenij Kasicki (25:35), 5:0 Vasilije Anđelković (27:13), 5:1 Jan Smolec (28:06), 6:1 Marko Brkušanin (30:26), 7:1 Robert Sabadoš (27:13), 8:1 Mihal Daniel (40:00), 9:1 Robert Sabadoš (45:12), 9:2 Jan Smolec (49:35), 9:3 Nikola Kramarić (50:31), 10:3 Marko Brkušanin (59:23). Isključenja: Crvena zvezda 8, Mladost 6 minuta. Šutevi: Crvena zvezda 69, Mladost 15.

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Ranković, Anić, Anđelković, Brkušanin, Čegrincev, Daniel, Dragović, Janković, Kasicki, Konkov, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Pulnikov, Ristić, Sabadoš, Španjević, Zuev, Cvik.

MLADOST: Goršić, Štimac Rojtinić, Cerovečki, Dabac Divić, Janjatović, L. Kramarić, N. Kramarić, Lovak, Matošić, Premerl, Smolec, Šutevski, Varga.

Žestoko su počeli meč crveno-beli oklopnici. Napadali su, šutirali, ali je Luka Goršić gutao pakove. Od 31 šuta u prvoj trećini, samo dva puta je pak završio u mreži gostiju. Precizni su bili najbolji strelac IHL karavana Vjačeslav Čegrincev i Dušan Janković.

A onda je u nastavku popustila koncentracija golmana Goršića, pa su domaćini napunili mrežu Mladosti. Još jednom Čegrincev, Jevgenij Kasicki, Vasilije Anđelković, kapiten Marko Brkušanin, Robert Sabadoš i Mihal Daniel zaslužni su za preveliku prednost da bi gosti imali i trun nade da mogu bar do boda. Jug Mitić nije imao mnogo posla na crveno-belom golu, ali od devet pokušaja oklopnika Mladosti Jan Smolec je uspeo da matira mladog reprezentativca Srbije za 5:1 posle druge trećine.

Poslednjih 20 minuta lagane igre doneli su još pet golova, Brkušanin, Sabadoš i Mihal Daniel zaokružili su zvezdinu desetku, Smolec iz penala i Nikola Kramarić postigli su utešne golove za Mladost.

Posle ove pobede Crvena zvezda ima 49 bodova, samo dva manje od vodeće Slavije Junior. Sledećeg vikenda predstoji im poslednji meč prvog dela IHL šampionata protiv Vojvodine, što je ujedno i derbi domaćeg prvenstva. I jednoj i drugoj ekipi bodovi su preko potrebni da bi na startu plej-ofa imali što bolju poziciju, dobili lakše protivnike i i izbegli eventualni međusobni duel već u prvom kolu doigravanja.