Apel klubovima za poštovanje kalendara državnog prvenstva
Savez hokeja na ledu Srbije podseća sve klubove da je modifikovani kalendar takmičenja za sezonu 2025/26 zvanično dostavljen svim klubovima u ponedeljak, 9. marta 2026. godine, od strane direktora takmičenja.
U međuvremenu je najavljen turnir Olympic Hockey 2026, u organizaciji SP10 Hockey, koji bi trebalo da se održi 28. i 29. marta 2026. godine na SPENS-u u Novom Sadu. Iako je reč o turniru individualnog karaktera, njegov termin se direktno preklapa sa utakmicama državnog prvenstva Srbije u kategoriji U12, koje su već definisane zvaničnim kalendarom takmičenja:
28. mart 2026
• HK Vojvodina – Vukovi Sarajevo
• NS Stars – HK Red Team
29. mart 2026
• NS Stars – HK Red Team
• HK Vojvodina – Vukovi Sarajevo
Posebno zabrinjava činjenica da je nakon slanja kalendara takmičenja klubovima 9. marta, organizator turnira 10. marta započeo direktnu komunikaciju sa roditeljima porukama “save the date”, da bi 11. marta turnir bio promovisan putem vizuala na društvenim mrežama, dok su 12. marta roditeljima poslati detalji prijave i učešća.
Ovakva praksa stvara ozbiljne probleme u organizaciji domaćeg prvenstva i narušava regularnost takmičenja, koje predstavlja osnov razvoja mladih kategorija u Srbiji.
Savez hokeja na ledu Srbije ovim putem apeluje na sve klubove, članove Saveza i roditelje da pre svega poštuju odluke matičnih klubova i njihovih trenera, kao i zvanični kalendar državnog prvenstva Srbije.
Početak ove takmičarske sezone bio je izuzetno uspešan, naročito u kategoriji U12, gde je odigran veliki broj kvalitetnih i takmičarski zahtevnih utakmica između svih klubova. Međutim, nažalost moramo da konstatujemo da je jedini tim koji kontinuirano odlaže utakmice predviđene kalendarom takmičenja HK „NS Stars“, uprkos prethodnim sankcijama u skladu sa pravilnicima, uključujući i registraciju utakmica službenim rezultatom 5:0 u korist protivničke ekipe.
Savez još jednom poziva sve klubove da ulože maksimalne napore kako bi se kalendar državnog prvenstva poštovao u potpunosti, imajući u vidu da su isti klubovi već pokazali da mogu da ispune obaveze kada je reč o međunarodnim takmičenjima.
Ujedno podsećamo da će, ukoliko se nepoštovanje kalendara državnog prvenstva nastavi, klubovi koji ne budu poštovali obaveze prema domaćem takmičenju u narednoj sezoni ostati bez odobrenja Upravnog odbora Saveza hokeja na ledu Srbije za nastup u bilo kom međunarodnom takmičenju ili ligi.
Savez hokeja na ledu Srbije ostaje posvećen razvoju domaćeg hokeja i organizaciji takmičenja koja su u najboljem interesu svih klubova, igrača i roditelja.